Krýzl závod obřího slalomu v Alta Badii po pádu nedokončil. Čekají ho podrobná vyšetření

Krýzl závod obřího slalomu v Alta Badii po pádu nedokončil. Čekají ho podrobná vyšetření

2 min 47 s

V neděli byl v italském středisku Alta Badia na programu první ze dvou závodů v obřím slalomu. Na jeho startu byl i Kryštof Krýzl, který se na trať vydal se startovním číslem 68. Český závodník však měl nepříjemný pád a musel být transportován do nemocnice. Závod vyhrál Nor Braathen.


Obří slalom v Alta Badii začal v 10:00. Ve startovní listině byl i Kryštof Krýzl, který se na trať vydal jako 68. závodník. V úvodní pasáži 1. kola ale šestatřicetiletý Krýzl nepříjemně upadl. Zůstal ležet na trati a nedokázal se postavit. Kvůli pádu českého závodníka byl závod na několik minut přerušen. Krýzl hned zamířil do místní nemocnice, kde prošel prvotními vyšetřeními. 

 

„Jedná se o zranění v levém koleni. V italské nemocnici Kryštof podstoupil rentgen, který nepotvrdil  žádné závažné zranění. Další vyšetření absolvuje ve středu už v Česku u doktora Beznosky,“ uvedl šéftrenér české reprezentace Jan Fiedler. 

 

Závod vyhrál Nor Lucas Braathen, který minulý týden vyhrál slalom ve Val d’Isere. Druhé místo obsadil jeho krajan Kristoffersen, třetí místo patřilo vedoucímu muži celkového pořadí Světového poháru Odermattovi.

 

Zítra je v Alta Badii na programu druhý obří slalom, který startuje znovu v 1Pomoc Ukrajině