×
Krýzl a Dubovská mistry republiky ve slalomu!

Krýzl a Dubovská mistry republiky ve slalomu!

30.03.2014

Za krásného jarního počasí na výborně připravené trati ve Skiareálu Špindlerův Mlýn se uskutečnil domácí šampionát.

V neděli 30. března byl ve Špindlerově Mlýně krásný slunečný den, sníh je v podstatě už jen na černé sjezdovce, ale v noci mrzlo a tým Skiareálu Špindlerův Mlýn odvedl v týdnu dobrou práci, takže závodní podmínky jsou nad očekávání dobré. 

Martina Dubovská a Kryštof Krýzl jsou mistry České republiky ve slalomu. Oba vedli už po prvním kole. Krýzl tak obhájil svoji pozici šampióna z loňského roku, pro Dubovskou je to první vítězství na domácím šampionátu v kariéře.

1. Kryštof Krýzl

2. Filip Trejbal, +0,66

3. Martin Vráblík, +0,87

 

1. Martina Dubovská

2. Tereza Kmochová, +2.48

3. Veronika Čamková, +2.65

 

Kompletní výsledky závodů najdete zde, vyberte si Live Review z příslušného závodu.

Záznam ze závodů na ČT Sport najdete zde.

Přinášíme ohlasy závodníků ze stupňů vítězů. 

Třetí Martin Vráblík: „Sjezdovka byla nakonec perfektní, sněhu na závodní pistě dost, druhé kolo dokonce nejlepší letos na domácích závodech. Sluníčko bralo hodně sil. Chtěl jsem víc, ale byl to pěkný boj, ani můj nejlepší čas druhého kola na víc nestačil. Dnešní závod hodnotím velice pozitivně.“

 Filip Trejbal: „Chtěl jsem dnes vyhrát, ale Kryštof v první i druhém kole ukázal, že dnes byl nejlepší. Druhé místo je ale také dobré,“ zhodnotil. Přesuny disciplín a termínů? V celé Evropě je teď problém, takže s tím jsme počítali,“ komentoval ještě Filip změněný program mistrovství. 

Kryštof Krýzl: „ Vyhrál jsem, takže super výsledek. Zvláště první kolo se mi povedlo, ve druhém tam bylo pár chybiček.  Škoda, že chyběl Ondra Bank, ale závody měly výbornou úroveň.“

 Veronika Čamková řekla bezprostředně po dojezdu: „Závěr sezóny je náročný, ale pošetřila jsem síly, pořadatelé připravili parádní závod. Z výsledku mám velkou radost!“

„Druhé místo jsme fakt nečekala, byla bych spokojená i s pátým, šestým pořadím, ještě pořád úplně nevěřím, že jsem to dokázala, je to fakt super!“, neskrývala svou radost z druhého místa Tereza Kmochová. 

Vítězná Martina Dubovská nejprve zalitovala, že její největší soupeřka a zároveň kamarádka Kateřina Pauláthová nedokončila už první kolo. „Ale samozřejmě jsem spokojená, jsme ráda, že se mi podařilo vyhrát české mistrovství. V prvním kole jsme si vytvořila dobrý náskok, druhé kolo bylo náročnější, obtížněji postavené.  Republikové tituly jsou vzácné, takže v mé kariéře patří dnešní vítězství hodně vysoko,“ zhodnotila svůj dnešní výsledek. 

Jaká byla situace po prvním kole?   

Už jsme zmínili, že po úvodním dějství vedli Kryštof Krýzl a Martina Dubovská.  „Paradoxně na to, že už je pomalu léto, tak je pista jedna z nejlepších v sezóně, přes noc to dobře promrzlo, nehrozí, že by se to začalo propadat,“ popsal Kryštof Krýzl. „Slalom je hodně zatočený, nahusto postavený, ale rytmický. Jel jsem solidní, povedenou jízdu, bez chyby. Na trati jsem chvilku pomyslel, že to chce víc dynamiky, ale výsledný čas mě příjemně překvapil.“  Martina Dubovská sice při prohlídce v duchu láteřila na svého tátu a trenéra, jakou trať postavil, ale projela ji velmi dobře a vede s velkým náskokem: „Jsou to sice dvě vteřiny, ale druhé kolo se otočí pořadí první třicítky, ještě počkejme s hodnocením,“ řekla. Trať stavěl její trenér a otec Jano Dubovský: „Stál jsem nahoře, viděl jsem Martinu první tři brány a bylo jasné, že pojede rychle. Dobrý a soustředěný start je vždycky důležitý pro výsledek. A její poznámky k tomu, jak jsem slalom postavil? Ženy takhle hudrují vždy, “ dodal s nadhledem. 

Náročný svah na prudkém velkém hangu prověřil lyžařské schopnosti všech, první kolo dojela pouze polovina mužů a vypadla i třetina žen. První kolo tak nedokončila třeba jedna z favoritek Kateřina Pauláthová: „Tenhle kopec je pro mě zakletý, na mistrovství jsem tady zase vypadla po vnitřní. Chtěla jsem dojet i za cenu, že budu šlapat, ale sjela jsem na prudkém úseku snad padesát metrů a to už nešlo. Nemám teď moc sil, na konci února jsem poměrně vážně onemocněla, brala antibiotika a tělo dostalo zabrat,“ popsala. Na zdejší černé FIS World Cup sjezdovce sice v roce už v březnu 2011 vybojovala své první a dosud jediné body ve Světovém poháru (obří slalom, 28. místo), ale na Mistrovství republiky zde ve slalomu nedojížděla. Loni se stala mistryní republiky - v sousední m Skiareálu Stoh. 

Tolik k dnešnímu šampionátu, více fotografií ještě přineseme.

(AH) 

foto: CzechSki & Ota Mrákota (děkujeme!) 

 

Fotogalerie
Video


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři