Kryštofa Krýzla čeká jubilejní 20. start na SP v Adelbodenu

Kryštofa Krýzla čeká jubilejní 20. start na SP v Adelbodenu

4 min 38 s

Už v pátek a sobotu startuje Kryštof Krýzl ve dvou obřích slalomech Světového poháru v Adelbodenu. Švýcarská klasika, při které se v několika místech, zvláště pak na cílovém hangu, tají divákovi dech, přivítá českého reprezentanta už k jubilejnímu 20. startu. Pravidelně zde startoval v letech 2008 - 2018, po jedenáct sezón nechyběl ani jednou. Letos se na legendární sjezdovce představí po třech letech.


Kryštof Krýzl je ve svých 34 letech nejzkušenějším z českého týmu a v českém obřákovém žebříčku stojí nejvýš. 

Do Adelbodenu přejel stejně jako všichni ostatní až den před prvním závodem. Zatímco část závodníků, která startovala ve středu ve slalomu v chorvatském Zagrebu a přiletěla charterovým speciálem, Kryštof se přesouval autem z francouzského Val Cenis, kde jel jeden slalom Evropského poháru, v němž bodoval 25. místem (informovali jsme včera). Ve čtvrtek na druhý slalom EP už si dal ale volno, aby nastřádal co nejvíce energie na náročný Adelboden.

Na sjezdovku začínající prudkou odkloněnou částí, která přechází v nekonečnou řadu vln a změn rytmů, aby se v samotném závěru o více než 90° stočila prudce doprava a sklopila do vůbec nejprudšího dojezdu v SP, má Kryštof dobré vzpomínky. 4x zde v kariéře bodoval, z toho dvakrát v obřím slalom. Naposledy v roce 2017, když obsadil vynikající 12. místo. 

Mezi svátky a po Novém roce se Kitan připravoval v rakouském Reiteralmu. „Kromě jednoho dne jsem se soustředil jenom na trénink obřáku, protože v něm cítím šanci. Trénink jsme měli moc dobrý. Vím, že když se okolnosti sejdou, mám na to, abych bodoval. Nechci to zakřiknout, ale v Reiteralmu jsem jezdil rychle. Musím to pustit. Pista by měla být snad dobrá,“ říká Kryštof, který pojede první závod se startovním číslem 55. 

Držíme palce! První kolo začíná v 10.15 a druhé ve 13.15. Vysílá přímým přenosem Eurosport.

Pro úplnost, ve druhém slalomu EP ve Val Cenis Ondřej Berrdt bohužel nedokončil první kolo a i on se představí v Adelbodenu, když se postaví na start slalomu v neděli.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence