Kryštof Krýzl zvítězil i ve druhém obřím slalomu FEC a český tým na finále SP vypadl v osmifinále

Kryštof Krýzl zvítězil i ve druhém obřím slalomu FEC a český tým na finále SP vypadl v osmifinále

6 min 24 s


Kryštofovi Krýzlovi se letos daří a potvrzuje to i na sérii Far East Cupu v Rusku. V dnešním obřím slalomu opět zdolal všechny soupeře, najel na ně bezmála vteřinu a vyjel si dalších 6,00 FIS bodů. Nyní tedy jeho bodový průměr pro příští sezónu bude činit 6,00 FIS bodů, což ho zařadí na 31. místo světového žebříčku v obřím slalomu a zajistí mu tutéž nebo podobnou startovní pozici ve Světovém poháru. O 31. místo se totiž bude dělit se dvěma dalšími závodníky a sice Jimym Cochranem (USA) a Loicem Meillardem (SUI). Při této shodě bude rozhodovat aktuální počet bodů SP ve World Cup Start List. Letos má Meillard o tři body víc, Cochran o pět bodů víc. Zatím to tedy vypadá na startovní číslo 32. Dále však bude záležet na tom, kdo nastoupí ze závodníků, kteří mají víc než 500 bodů celkově ve WCSL, ale nefigurují v první třicítce obřího slalomu a přitom mají horší FIS body než Kitan. Ti jsou totiž zařazováni hned za třicítku a zbytek startovního pole jedu za nimi. „Příští rok s takhle dobrým startovním číslem se ve svěťáku bude dobře útočit,“ plánuje Kitan a dodává „Dokonce budu z Ruska i dříve doma. Program v Južno Sachalinsku přehodili, napřed se jedou dva slalomy a pak až dva obřáky a na ty už zůstávat nemusím, takže jsme dnes přebukovali letenky na o dny dřívější termín.“

Český tým ve složení Martina Dubovská, Gabriela Capová, Daniel Paulus a Filip Forejtek vypadl v týmové soutěži v osmifinále proti Američanům. „Je to škoda, myslím si, že při troše štěstí se dalo postoupit,“ říká šéf týmu Tomáš Bank. „Naše taktika byla rozpoznat rychlejší trať a do té nasadit nejlepší závodníky. Protože jsme předpokládali, že pokud bychom postoupili, bylo by to za situace 2:2 a rozhodoval by součet časů nejlepší ženy a muže. Proto bylo nutné mít ty nejlepší v rychlejší trati. Jenže stejnou taktiku zvolili Američani,“ podotýká Tomáš a vrací se k výkonům jednotlivců.

„Obrovská škoda byla, když suprově jedoucí Dandy Paulus před rovinou chyboval. On tady totiž celou dobu předváděl super jízdy. V závodě před těmi chybami byl ve vedení, na Tima Jittlofa on dnes jednoznačně měl. Další smůla byla dvou setin u Gábiny Capové. Po dlouhé cestě se mi ráno v tréninku moc nelíbila, ale do závodu se hecla a jela fakt dobře. Vyrovnala se Resi Steiglerové, chybělo jí na ni jen 0,02s, což je hodně dobré a to Gábina jela v té pomalejší trati. Maťa Dubovská postoupila bez problému a s přehledem. V tréninku se tady napřed trochu hledala, ale rychle dělala pokroky a v závodě podala fakt dobrý výkon. Filipa Forejtka jsme trochu obětovali. Není to totiž úplně tip pro paralelní slalom, seděl by mu spíš paralelní obřák a tak jsme ho nasadili do pomalejší trati proti silnému soupeři Davidu Chodounskému,“ zhodnotil český tým Tomáš Bank.

Výsledky druhého obřího slalomu FEC v Bajkalsku najdete zde.

(EK)

 

Photos: Ivo Stejskal

 Pomoc Ukrajině