Kryštof Krýzl ve slalomu SP ve Val d’Isere z 38. místa nepostoupil

7 min 19 s

Ve Val d’Isere se konal první slalom Světového poháru mužů v letošní sezóně. Na přední pozice se prosadili závodníci, kteří dosud tak vysoko ještě nebyli. Na domácím kopci však zvítězil muž, který už několik SP vyhrál, poprvé se mu to však podařilo doma, ve Val d’Isere totiž Clement Noel vyrůstal, žije a závodí za místní klub. Po fantastickém výkonu Noel zvítězil o 1,40 s. Další místa na stupních vítězů obsadili Švéd Kristoffer Jakobsen a Chorvat Filip Zubčić, pro oba to jsou ve slalomu první stupně vítězů v kariéře. Kryštof Krýzl z 38. místa nebodoval, počin to byl ale opět slibný, k postupu mu chybělo 0,5 s.

Podmínky v nedělním slalomu byly lepší než v sobotním obřáku. Svítilo slunce, pista byla tvrdší, místy led. Kryštof Krýzl se startovním číslem 46 dojel na 38. místě. Půlvteřinová ztráta, která chyběla k postupu do 2. kola, se podle Kryštofa dala stáhnout, kdyby do závodu šel s větším sebevědomím.

„Trochu jsem na sebe naštvaný, protože kdybych si více věřil, bylo v mým silách jet rychleji a třeba ve druhém kole být. Technicky se mi dařilo dělat to, co jsem chtěl, mohu na tom dál stavět, dokázal jsem si, že na to mám, je to pro mě dobrá zpětná vazba, teď je potřeba, aby se to překlopilo do dalších závodů. Opět tomu dnešnímu výkonu chybělo ze začátku sebevědomí. Nebylo to jednoduché, protože v Kaabdalis jsem v závodě FIS, který jsem tam jel, dostal v prvním kole od Rydinga, ale i dalších super slalomářů, hroznou ‚čočku’ a odnášel jsem si z toho všechno možné, jen ne dobrý pocit. Od té doby jsem nezávodil, jen trénoval,“ shrnul Kryštof Krýzl.

Celkově víkend ve Val d’Isere pro Kryštofa nedopadl špatně, i když ani v jednom ze závodů nebodoval a mohlo by se říct, že je prostě jedno, jestli závodník skončí 31. nebo 60., že výsledek je stále ‚nepostoupil do druhého kola’, ale na alpské lyžování, technický sport s časoprostorovou charakteristikou, v němž hraje roli velké množství vnějších nezávislých proměnných, nelze pohlížet pouze černobílou optikou. 35. a 38. místo s odstupy 0,22 s a 0,5 s od třicátého jsou zkrátka dobrým příslibem pro závody budoucí a to i přesto, že Kryštof Krýzl má 35 let. Podobných veteránů jako je on brázdí svahy Světových pohárů hned několik.

Ve druhém závodě Evropského poháru žen v obřím slalomu v Andalu ani dnes Kateřina Pauláthová s Barborou Zíkovou nedokočily první kolo. Kateřině bohužel během jízdy křuplo ve dříve operovaném koleni. „Už se mi to takhle párkrát stalo, snad budu zase do týdne dobrá, ale teď to dost bolí, hůř se mi na to našlapuje a nateklo to. Před odjezdem jsem měla nějaké vnitřní pocity, že sem nemám jezdit, teď už vím proč,“ posteskla si Kateřina. Přejeme brzký návrat do normálu!

Ve druhém sjezdu Evropského poháru mužů v St. Caterině naši muži nebodovali. Filip Forejtek po velké chybě dokončil závod pouze z tréninkových důvodů, Ondřej Berndt skončil se ztrátou 2,46 s mimo bodované pozice, stejně tak Tomáš Klinský, který po zranění zad teprve hledá potřebnou pohodu. V pondělí je v St. Caterině na programu super-G, startovat bude Tomáš Klinský, Ondřej Berndt a juniorský reprezentant David Kubeš.

Výsledky SP slalomu mužů z Val d’Isere najdete zde, z EP sjezdu mužův St. Caterině zde.