Kryštof Krýzl v úvodním SP sezóny nebodoval

Kryštof Krýzl v úvodním SP sezóny nebodoval

4 min

Skvělé počasí a podmínky provázely tento rok ženskou i mužskou část prologu Světového poháru v Söldenu. V nedělením obřím slalomu triumfoval Švýcar Marco Odermatt, druhý jen o sedm setin dojel s devatenáctkou na hrudi domácí Roland Leitinger a třetí příčku obsadil Slovinec Žan Kranjec. Kryštof Krýzl nepostoupil do druhého kola, když v prvním kole zajel osmapadesátý čas a na průběžně vedoucího Leitingera ztratil 3,83 s.


„Nevím co na to říct, bylo to hodně špatné, takové divné. Nevím jestli to bylo tím ‚grippy’ sněhem, se kterým jsem měl problém protože mi na něm jakoby ujížděly lyže, nebo nevím čím,“ přemítal Kryštof nad úvodním obřím slalomem sezóny a doplnil:

 

 „V tréninku jsem totiž s Kanaďany jezdil plichtu, a i s ostatními dobrými závodníky držel tempo a dnes mě všichni zajeli, takže pro mě je dnešní závod taková malá tragédie. Nešel mi ani timing, prostě nic. Zkusím se v tréninku ještě jednou zaměřit na boty, protože jsem měl pocit, že mi to na nich ujíždí. Mám teď o číslo menší s tím, že jsou natažené na moji velikost. Chtěl jsem, abych měl co nejpřesnější přenos na lyže, ale možná je to trochu moc agresivní a také je ta bota o něco nižší než ta o číslo větší, což může hrát také roli.“ 

 

Kryštof nyní přejíždí na dva dny trénovat super-G na Pitztal. „Sice se mi po tom dnešním závodě trochu nechce, navíc program posledních dvou týdnů (Sölden, Schnalstal a zpět do Söldenu) byl náročný, ale bude to jen na dva dny. Poté jedu domů a chvilku od lyží vypnu hlavu. Následovat bude na 99 % Švédsko zaměřené daleko více na trénink slalomu. Znamená to, že paralel v Lechu na 99 % nepojedu,“ uzavírá český reprezentant. 

 

 

Výsledky obřího slalomu mužů v Söldenu najdete zde.

(EK) 

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině