Kryštof Krýzl celkovým vítězem Far East Cupu!

Kryštof Krýzl celkovým vítězem Far East Cupu!

5 min 9 s

Původně na Jižní Sachalin měli odletět tři čeští reprezentanti - vedle Kryštofa Krýzla a Jana Zabystřana také Ondřej Berndt, toho však nepustily problémy se zády. Cílem této výpravy primárně nebylo celkové vítězství, ale snaha zlepšit si FIS body, což jde ruku v ruce s vítězstvími v jednotlivých závodech. Pro Jana Zabystřana byl v tomto ohledu prioritou obří slalom, zatímco pro Kryštofa Krýzla slalom.


Kryštof Krýzl dokázal ve dvou ze čtyřech slalomů zvítězit a zlepšit si bodový průměr z 19,96 na 17,65 FIS bodů. Opticky jsou to pouhé 2,3 FIS bodů, ale v tomto výkonnostním pásmu to není zanedbatelné zlepšení. K tomu se Kryštof zlepšil o 1,02 FIS bodů v obřím slalomu a v této disciplíně i příští sezónu zůstává českou jedničkou. Bonusem k výborným, především slalomovým, výkonům mu jsou vítězství soutěže FEC jak ve slalomu, tak vítězství celkové. Na samotný závěr turné postihly Kitana zdravotní potíže zažívacího charakteru a při posledním obřím slalomu takříkajíc ,‚mlel z posledního´´ a nedokončil ho.

 

„Ten poslední obřák jsem byl totálně KO, což byla škoda, ale jinak to byl dobrý výjezd. Slalom jsem jezdil hodně dobře. Myslím že pár jízd mi dokonce vyšlo bombasticky. Obřák byl trochu zvláštní. Začátek byl takový více technický a přes hrany a podle mezičasů jsem jezdil rychle, ale spodek - taková rovina do cíle, kde si chtělo vzít rychlost, tak tam jsem nesmyslně dostával. Jinak pokud by nám v tom obřáku každému vyšly během jednoho závodu dvě normální jízdy, tak jsme si oba dva mohli sjet pod dvacet bodů," říká Kryštof nejen ke svém výsledkům, ale vyzdvihuje také Jana Zabystřana.

 

Jan Zabystřan kvůli zažívacím potížím neodstartoval do pár závodů tak, jak by si představoval a rovněž on je nedokončil, přesto skončil ale ve všech dokončených závodech na stupních vítězů a body si v obřím slalomu zlepšil z 25,38 na 21,73 FIS bodů. Gratulujeme. 

 

Účel ruské mise byl po bodové stránce tedy splněn, navíc si oba dva naši reprezentanti udrželi přední pozice ve FEC na příští rok, což byl další z dílčích cílů této mise. Třešničkou na dortu jsou pak konečné 1. místo Kryštofa Krýzla v pořadí slalomu a 1. místo v celkovém hodnocení Far East Cupu!

 

(EK)

Photo: Archiv K. Krýzl

 

 Pomoc Ukrajině