×
Kryštof Krýzl bodoval i v druhém obřím slalomu v Kranjske Goře, byl  jedenadvacátý

Kryštof Krýzl bodoval i v druhém obřím slalomu v Kranjske Goře, byl jedenadvacátý

05.03.2016

Dva obří slalomy v Kranjske Goře a dvě bodovaná umístění, to je bilance Kryštofa Krýzla. Po včerejším 25. místě přidal dnes 21. a získal dalších deset bodů do soutěže. Gratulujeme.

Dnešní výsledek se přitom nerodil tak jednoduše, jako ten včerejší, kdy měl Kitan číslo v třicítce. Z té ho vystrčil Ciprien Richard z Francie a na dnešek mu připadla tím pádem šestačtyřícítka. Kryštof se do toho ale opřel a i s vyšším číslem na náročné trati postoupil do druhého kola a opět bodoval.

„Po dnešku už jsem úplně ‚roztřelený‘, bylo to fakt náročné. To 1. kolo bylo masakr. Nebylo vidět a byly díry v ledu, ale zadařilo a v cíli jsem měl radost,“ líčí Kitan. Byl boj o ‚život‘. Šel jsem do toho naplno, pustil jsem to, hlava fungovala, jízda byla na hraně výpadku asi v 10 bránách, smykalo se to, pak řezalo. Ten první krpál, jak byl rozbitý, tak totálně všem – nejen mi – sebral síly, které pak na závěrečném krpálu do cíle chyběly,“ sděluje Kryštof.

„Druhé kolo jsem jel naplno a dělal co šlo. Co jsem pak mluvil s kluky, co jeli po mně, tak se to prý zrychlovalo. 1. kolo bylo prolité vodou ze včerejška, 2. kolo bylo posunuto do jiné stopy a muselo se solit. Na první čísla ze se udělala krustička, která se postupně propadala a pak se vyjela a tak to bylo pro ten zbytek rychlejší. Každopádně to byl super pocit projet cílem zjistit, že vedu, to jsem si užil a měl jsem velkou radost.“

Zítra čeká Kryštofa slalom. „Byl jsem se svézt, ale dost pršelo. Nicméně pocit na slalomkách mám dobrý, v poslední době mi to ve slalomu jde. Zítra to bude asi šílené, bude pršet, bude to měkké a koryta. Ale já budu zase bojovat!,“ říká rezolutně.

Výsledky dnešního obřího slalomu najdete zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři