×
Kryštof Krýzl ani Ondřej Berndt rozbitý slalom na SP v Zagrebu nedokončili

Kryštof Krýzl ani Ondřej Berndt rozbitý slalom na SP v Zagrebu nedokončili

04.01.2018

Ještě před cílem prvního kola skončil divoký závod Světového poháru v Zagrebu pro české reprezentanty v alpském lyžování Kryštofa Krýzla a Ondřeje Berndta.

Zagreb letos bohužel poskýtal ideální podmínky. Trať se brzy začala propadat a už po polovině startovního pole prvního kola vyhlížela velmi divoce. Závodníci divoce poskakovali mezi propadlými koryty a i sebelepší a sebebojovnější jízda nedávala vyšším startovním číslům žádnou šanci. Do druhého kola se dostala pouze čtyři čísla mimo třicítku a tím nejvyšším bylo 44.

Kryštof Krýzl bojoval až téměř do cíle, nakonec jím i projel, ale to už brzdil poté, co je nevlezl do jedné z branek před ním. Byla už to druhá velká chyba plynoucí z rozbité podložky. Tu první, o několik bran výš, ještě ustál a stihl se do trati vrátit, ale podruhé už to nevyšlo a evidentně ani nemělo smysl.

Ondřej Berndt vypadl u prvního mezičasu, když mu díra vzala vnější lyži a následující branku už na rozbité trati nestihl projet.

Na obou závodnících byla znát frustrace z trati a výpadku. Ondra jen pokrčil rameny a mávl v pocitu zmaru rukou. Kryštof Krýzl smutně přikrčil hlavu mezi ramena.

Nabízí se otázka, zda by se tak významný závod jakým Světový pohár je, měl vůbec konat v destinacích, které relativně pravidelně nemají dobré podmínky ať už z důvodů blízkosti Středozemního moře (Zagreb, Maribor) nebo nízké nadmořské výšky (Maribor). A to i za okolností, že závody jsou vždy nadstandardně dobře zorganizované a je kolem nich obrovské ‚hogofogo‘. Nejde jen o to, že takovéto závody jsou jen pro prvních třicet až čtyřicet (to když někdo z třicítky 1. kolo nedojede) ve startovní listině a o frustraci závodníků, kteří musí takové tratě jezdit (šest vteřin v prvním kole nebyla neobvyklá ztráta), ale jde hlavně o zdraví závodníků. Pecky, které v takto rozbité trati od podložky přicházejí, zvyšují riziko zranění kolenou a zad.

Muže nyní čeká přejezd na další SP v technických disciplínách do švýcarského Adelbodenu, kde si to rozdají o body už v sobotu v obřím slalomu a v neděli ve slalomu. Na stratu opět nebude chybět dvojice Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt. Loni v Adelbodenu zajel Kryštof životní výsledek v obřím slalomu, když byl čtrnáctý. Věřme, že podmínky budou obstojné a kluci prodají to, co umí.

Pro úplnost, dnešní slalom v Zagrebu vyhrál o 0,05s Marcel Hirscher (AUT) před svým krajanem krajanem Michaelem Mattem a 0,11s dělilo od vítězství třetího Henrika Kristoffersana (NOR), který na svou ‚prohru‘ velmi nelibě a nesportovně zareagoval. Výsledky závodu najdete zde.

(EK)

Photo: SnowQueenTrophyToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři