×
Křížová a Pauláthová na MS skončily v superG těsně za první třicítkou

Křížová a Pauláthová na MS skončily v superG těsně za první třicítkou

04.02.2015

České reprezentantky Klára Křížová a Kateřina Pauláthová skončily v úterním úvodním závodě -  superG - na Mistrovství světa 2015 ve Vailu na 31. a 32. místě. Zvítězila Rakušanka Anna Fenningerová, naše závodnice na ní ztratily přes 5 vteřin. 

"V superG si zatím příliš nevěřím, stála jsem na dlouhých lyžích tento rok teprve potřetí. Nahoře jsem to pustila, ale jak se to rozjelo, tak už jsem si nebyla tak jistá," popsala své vystoupení pro Český rozhlas Pauláthová. Těsně před ní navíc závodnice spadla a průběh závodu přerušovaly větrné poryvy. „Takže si skoro říkám, přežila jsem… hrozně těžká trať, naštěstí byly bezpečné skoky. Ale jinak je tu krásné prostředí i sníh. SuperG mě láká, ale v Čechách nejsou ideální podmínky pro trénink této disciplíny. Zatím je to pro mě doplňková disciplína, ale chci ji jezdit víc. K tomu ji ale skutečně potřebuji víc trénovat, abych získala jistotu ve větších rychlostech, teď tam trochu vlaju." Kateřina si časový posun ´vylepšila´ tím, že na konci února strávila závodní tour v Koreji, a absolvovala tak během pár dní přesun o šestnáct časových pásem. "Poslední dva dny jsem spala jen dvě hodiny, probudím se a koukám do zdi. A naopak když odsunuli dnešní start superG, tak se mi při čekání začínaly klížit oči. Ale takový závodní program byl v plánu, vybrali jsme si ho, a teď je dost čas tady před dalšími disciplínami srovnat,“ popisuje Pauláthová svůj boj s časovým posunem.

Klára Křížová se stále usmívá, ale spokojená nebyla: „No, je pravda, že ten úsměv teď není úplně radostný. Rychle zapomenout, od startu to nebylo ono. Přišly chyby, prostě špatná jízda. Přitom ráno probíhalo normálně, cítila jsem se dobře a příprava byla standardní. Je to rána, ale bojovník musí vstát a začít bojovat znovu,“ dodala nezlomně Křížová. Další den si dá volno, i s ohledem na to, že je v dějišti šampionátu vyšší nadmořská výška a je potřeba dát tělu čas přivyknout. Tomuto plánu odpovídá i to, že dnešní druhý oficiální trénink sjezdu žen byl zrušen.

Oficiální výsledky závodu najdete zde.

V dalším vystoupením na MS - oficiálním tréninku sjezdu - se představili hned tři Češi, Ondřej Bank skončil 28., Martin Vráblík 49. a Kryštof Krýzl na 55. místě.

Všichni tři dnes také nastoupí do mužského superG, Bank se startovním číslem 28, Vráblík 49 a Krýzl 55. Bank byl v posledním závodě Světového poháru v superG v  Kitzbühelu na 12. místě a jistě cílí do první desítky i v dnešním vystoupení na šampionátu. V oficiálním tréninku na stejném svahu dokázal byl velmi rychlý zejména na první mezičase a pak také v poslední pasáži. Pro druhé dva naše závodníky je důležité především získat jistotu a poznat trať do kombinačního závodu.    

SuperG mužů začíná v 19:00 hodin našeho času (11:00 místního), přenáší ho opět přímým přenosem Česká televize - ČT Sport i Eurosport, LIVE data můžete sledovat zde.  

(AH)

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři