Králem sjezdu na MS domácí Feuz, z Čechů nejlépe Hudec na 39. místě, zítra alpská kombinace

4 min 57 s

Sjezd se jel kvůli mlze ve zkrácené verzi a byl tak ochuzen o startovní úsek jménem ‚Volný pád‘, na kterém závodníci dosahují rychlosti 130km/h do cca šesti vteřin. Beat Fuez potěšil domácí publikum, když se stal mistrem světa. Stříbrnou medaili vybojoval po zlatu ze super-G Erik Guay (CAN) a je tak zatím s dvěma medailemi nejúspěšnějším závodníkem letošního MS a bronz získal Rakušan Max Franz. Naši závodníci dojali v tomto pořadí: 39. Jan Hudec, 43. Ondřej Berndt, 44. Jan Zabystřan, 47. Filip Forejtek.

Honza Hudec se svým výsledkem opět nebyl spokojen a byl hodně zklamaný. „Neříkám, že jsem měl být na bedně, ale mělo to být o sekundu, možná o sekundu a půl lepší,“ byl přesvědčený. Nešťastný byl z lyží, na které mu letos špatně jedou. „Jsem z toho zoufalý. Každopádně se budu snažit s tím něco udělat,“ uvedl. Naopak bolavé koleno náročnou soutěžní zátěž, ve Svatém Mořice zpestřenou o mnoho vysokých a dlouhých skoků, zvládlo bez problémů. V hlavě už začíná spřádat plány na příští sezónu. „Chtěl bych pokračovat až do OH v příštím roce. Ale v mém věku to může být zítra všechno jinak,“ řekl pětatřicetiletý lyžař pro Radiožurnál.

Ondřej Berndt, Jan Zabystřan a Filip Forejtek už se těší na zítřejší alpskou kombinaci a dnešní závod sjezdu pojali sice závodně, ale především jako přípravu na kombinační závod. Přpojí se k nim také Kryštof Krýzl.

V alpské kombinaci je největším adeptem na TOP výsledek Kryštof Krýzl. Závodit bude sice se zlomeným žebrem, ale v závodě dokáže bolest vytěsnit nebo se o to minimálně snaží. Nejdůležitější ale je, že je schopen i tomto zdravotním stavu jezdit rychle a podávat dobré výkony. V posledním SP totiž i se zlomeným žebrem bodoval. V alpské kombinaci letos v Santa Caterině zaznamenal skvělé 12. místo.

Ondřej Berndt zase ve Wengenu zajel životní alpskou kombinaci, když poprvé v kariéře bodoval, a to 23. místem. Ve světovém žebříčku figuruje v kombinaci v první světové padesátce.

„Kombinace je tady pro mě hlavní,“ prohlásil devatenáctiletý Honza Zabystřan, který v ní získal první místo loni na MSJ v kategorii U18.