KONEC! „Mávnutím“ koronaviru MSJ zrušeno v jeho polovině, SP v Åre a Kranjske Goře ze dne na den!

KONEC! „Mávnutím“ koronaviru MSJ zrušeno v jeho polovině, SP v Åre a Kranjske Goře ze dne na den!

5 min 26 s

Koranavirus nabral na obrátkách, Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek ohlásila jeho pandemii a všechny závody a soutěže dosud probíhající (MSJ) či plánované (technické disciplíny SP žen v Åre a SP mužů v Kransjke Goře, plus finále Evropského poháru) zrušili. Sezóna 2019/2020 je tímto, alespoň co se vrcholných podniků týče, minulostí.


Åre dokonce proběhla porada vedoucích družstev i losování. Závodnice už dostaly i startovní čísla, která na SP doručují pořadatelé ve večerních hodinách den před závodem až do ubytování. O půl hodiny později přišlo rozhodnutí o zrušení kompletního programu v Åre a tím ukončení letošní ročníku SP žen. Celé startovní pole, včetně našich reprezentantek Martiny Dubovské a členky „B“ týmu Terezy Kmochové, se začalo balit a mnohé spěchat auty, jež na místě jednotlivé týmy měly, domů. Vyskytly se totiž zprávy o možném uzavření německých hranic, přes které většina evropských závodnic cestuje.

Rozhodnutí o zrušené SP mužů v Kranjske Goře přišlo až jako poslední z výše jmenovaných, a to ve čtvrtek. Nicméně bylo na spadnutí. Nejen že už předem bylo řečeno, že závody v bezprostřední blízkosti italské hranice mají být bez účasti publika, ale Italové ze své země nemohli vycestovat a tužíš se podniku zúčastnit. Navíc spousta týmů minulý týden v Itálii, v nedalekém Tarvisiu, trénovala. Na SP v Kranjske Goře měl z Čechů startovat Kryštof Krýzl. Ten však před podnikem netrénoval v Itálii, ale v rakouském Reiteralmu a týdny předtím trávil v Jižní Koreji a Japonsku. 

Na MSJ v norském Narviku byly odjety rychlostní disciplíny mimo alpskou kombinaci chlapců, která byla kvůli teplému počasí zrušena a obří slalom dívek, jež zvládly holky absolvovat včera. Slalom obou kategorií a obří slalom a AC chlapců tak juniorského mistra světa 2020 nebude mít. Nejlepším umístěním výpravy v absolutním pořadí tak zůstává 25. místo Jana Kouly v super-G. V kategorii U18 druhé a třetí místo Davida Kubeše (SG, DH). Alpskou kombinaci, která se jela v obráceném pořadí disciplín, tedy první slalom, měl v absolutní kategorii dobře dobře rozjetou Adam Klíma, když mu po slalomu patřilo desáté místo. Kvůli teplému počasí ale závod zrušili. Naše dívky specializující se na technické disciplíny odjely alespoň obří slalom a tak i ony mají ve své biografii z letošního MSJ zápis. Zazie Huml skončila padesátá a Elese Sommerová nedokončila první kolo. 

(EK)

Photo:archiv reprezentantůPomoc Ukrajině