×
Klára Křížová chce útočit na další body ve sjezdu a muži v Kitzbühelu se chystají na alpskou kombinaci

Klára Křížová chce útočit na další body ve sjezdu a muži v Kitzbühelu se chystají na alpskou kombinaci

20.01.2016

Klára Křížová je už od úterka v Cortině d’Ampezzo, kde dolaďuje formu na víkendové SP a Kitzbühel se chystá na svůj sportovní svátek. Na 76. ročníku slavného Hahnenkammu nebude chybět české zastoupení v podobě Kryštofa Krýzla, případně Ondřeje Banka.

Po čtyřdenní pauze dnes sjezdařka Klára Křížová opět trénovala. „Po deseti dnech v Zauchensee jsem byla docela unavená, v závěrečných EP mi trochu docházely síly.“ A tak si Klára během tří dní strávených v klidu domova naordinovala dva dny odpočinku a regenerace a jeden den zaměřený na kondiční trénink. „Už jsem zase ‚ready‘, těším se na závody a opět je na čem pracovat.“ V Cortině to má naše reprezentantka ráda. „Jedná se o typický sjezd, na který tady z minulosti mám dobré ale i nedobré vzpomínky,“ nezapomíná na své úspěchy, ale i na dny, kdy to nešlo podle jejích představ. „Ale celkově se mi tady moc líbí, nádherná příroda, Dolomity jsou úžasné, i když momentálně bez přírodního sněhu.

Muži v Kitzbühelu odstartují v pátek alpskou kombinaci složenou ze super-G, který bude tradičně vyhlašován i jako samostatný závod SP a ze slalomu. Na bodované pozice z Wengenu chce navázat Kryštof Krýzl. „Jsem rád, že kombinace v Kitzbühelu je se super-G a ne se sjezdem, ale i tak to bude peklo. Pojedu s posledním číslem a prý je to vypreparované, tak jsem zvědavý, jaký ten závěrečný traverz bude a taky co to udělá, když to po tom ledě pojede o 10km/h rychleji než loni, kdy nebylo tak tvrdo. Na závod se ale hodně těším. Mým tajným přáním je třicítka v SG, to potom ve slalomu bude všechno možné. A když už ne  třicítka v SG, tak alespoň v něm dostat co nejmíň, abych ve slalomu mohl zaútočit na dobrý kombinační výsledek. Měl jsem teď 2 dny super trénink slalomu na absolutním ledě, nakonec jsme nebyli v Kühtai, ale v Steinachu. Přesně tento trénink na ledě jsem potřeboval, protože jsem si na něm letos zatím nebyl úplně jistý.“

Ondra Bank teprve dnes večer přicestuje do Kitzbühelu. „V současné době Ondra přemýšlí, jak naloží dál se sezónou, potažmo s celou kariérou. Zatím jeho start tady v Kitzbühelu není potvrzený. Večer budeme mít celý Ondrův tým poradu, ale o svém startu rozhodne až sám Ondra a zřejmě to bude na úplně poslední chvíli,“ říká Ondrův trenér a bratr Tomáš Bank.

Slalomářky Martina Dubovská a Gabriela Capová zítra a pozítří závodí ve slalomech Evropského poháru v německém Oberjochu, které byly přeloženy z Lenggries. Kateřina Pauláthová dnes v Koreji nedokončila první kolo obřího slalomu, další šanci má zítra.

Držíme všem našim holkám a klukům palce a těšíme se na jejich výsledky!

Závody v Kitzbühelu můžete sledovat v přímém přenosu na ČT a Eurosportu, závody v Cortině na Eurosportu.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgence, FB M:Dubovská

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska