×
Kateřině Pauláthové už podruhé uniklo druhé kolo SP malým rozdílem

Kateřině Pauláthové už podruhé uniklo druhé kolo SP malým rozdílem

28.12.2015

Slušné startovní číslo, obstojné podmínky a vysněné body jsou blízko, zatím však těsně unikají. V dnešním obřím slalomu SP v Lienz českou reprezentantku Kateřinu Pauláthovou od postupu do druhého kola dělilo čtyřiadvacet setin, skončila sedmatřicátá. Na vedoucí Slovinku Anu Drevovou přitom ztratila velmi slušných 2,54s. Minulý závod, který se konal těsně před Vánocemi v Courchevel, to bylo 35. místo a dvaadvacet setin od postupu do druhého kola.

Martina Dubovská skončila s vysokým startovním číslem 65 na 51. místě a od postupu jí dělila vteřina. V dnešním závodě Martina startovala ještě na staré body. Před Vánocemi si však své pozice značně vylepšila, když zvítězila v obřím slalomu FEC v Číně, v druhém závodě byla třetí a přivezla si domů skvělý bodový průměr 10,95 FIS bodů. To už jsou body, které by naší reprezentantce v dnešním závodě zajistily startovní číslo 45, což je podstatně lepší výchozí pozice, než dnes. Nové body jí začnou platit 6. ledna.

Zítra bude ve slalomu v Lienz bojovat o další stupně vítězů Šárka Strachová. „Taktika zůstává stále stejná: zajet co nejlépe,“ říká Šárka, která si při jednom z tréninků v minulých dnech narazila rameno, pro závod by ale měla být v pořádku. Další šanci na zisk svěťákových bodů mají Martina Dubovská s Gabrielou Capovou.

V Italské St. Caterině zítra jedou muži sjezd SP. Se startovním číslem v TOP30 vyrazí na trať náš elitní reprezentant Ondřej Bank.

Držíme všem našim reprezentantům palce a přejeme úspěch v zítřejších závodech. Slalom i sjezd přenáší Česká televize a Eurosport.

Výsledky dnešního obřího slalomu v Lienz najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři