×
Kateřina Pauláthová boduje v alpské kombinaci Světového poháru v Soldeu

Kateřina Pauláthová boduje v alpské kombinaci Světového poháru v Soldeu

28.02.2016

Česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová na body Světového poháru v této sezóně dosáhne a nakonec to místo očekávaného obřího slalomu je v alpské kombinaci! V Andoře, v Soledu/El Tarter, zajela 29. místo a do seriálu SP získala dva body. Jedná se o její třetí bodované umístění SP v kariéře.

Kombinace to nebyla úplně jednoduchá, kvůli přívalům sněhu Jury opět rozhodla o sníženém startu. To dávalo šance technicky založeným závodnicím a Kateřina Pauláthová této příležitosti velmi dobře využila. Po super-G figurovala na 40. příčce se ztrátou 2,10s na vedoucí Vonnovou a 26. nejrychlejší slalomovou jízdou se propracovala ke konečnému 29. místu.

„Slalom se mi jel, až do chyby v trojbráně, dobře. Nahoře to bylo celkem tvrdé, v prudkém se to ale začalo propadat a v trojbráně jsem udělala velkou chybu, bylo to takové rodeo, myslela jsem, že vypadnu, ale ustála jsem to a pak už radši moc neriskovala,“ řekla a vrátila se ještě k super-G. „Mám radost, jak jsem zvládla SG, jelo se mi dobře, ale i tam jsem v průjezdné ve spodní části udělala velkou chybu, do té doby jsem měla super mezičas, pak jsem tam dostala sekundu, protože jsem neměla takovou rychlost, ale jsem spokojená. To super-G mě baví, chtěla bych ho jezdit pořád a mám pocit, že kdybych se mu v tréninku více věnovala, mohlo by mi jít. Celkově jsem dnes spokojená, je to má vůbec první kombinace v SP a hned jsem bodovala, jsem moc ráda,“ hlásí česká reprezentantka.

Klára Křížová byla po super-G na 41. místě, čtyři setiny za Kateřinou Pauláthovou. Ve slalomové části však, bohužel, po chybě v záklonu a na vnitřní lyži vypadla. O den dříve v klasickém super-G, které muselo být kvůli přívalům sněhu rovněž zkráceno, Klára nedojela. „Přilehla jsem v jedné z branek na vnitřní a byla venku,“ popsala Klára. Kateřina Pauláthová byla včera třiapadesátá a nechala za sebou sedm závodnic. „Byla to zkušenost, za kterou jsem ráda. Každá jízda v takovém závodě SP je pro mě cenná. Teď vím, že jsem jela zbytečně s brzdou, to nemůžu,“ hodnotí Kateřina.

Kateřina po alpské kombinaci urychleně balila materiál, aby mohla co nejrychleji vyrazit na cestu autem do Mnichova, odkud zítra v poledne odlétá letos už podruhé do Asie na FEC do japonského Nozewa Onsen. Pojede tam dva obří slalomy a cíl je jen jeden – uhájit na příští sezónu stávající FIS body.

Muži bojovali o body v Hinterstoderu. Na programu byly dva obří slalomy, v pátek (náhrada za zrušený Adelboden) a v neděli. Mezitím se v sobotu uskutečnilo super-G, z kterého se původně přihlášený Kryštof Krýzl na místě odhlásil, aby vyšetřil energii na nedělní obří slalom. V pátek Kryštofovi scházelo několik míst na postupové třicáté místo. Na náročné, dlouhé a ledovaté trati byl pětatřicátý a k postupu mu chybělo jen 0,27s. „Rozhodl se, že si místo dalšího náročného závodu v super-G radši odpočine a ušetří síly na nedělní obří slalom,“ řekl Aleš Krýzl.

Druhým českým závodníkem na startu pátečního obřího slalomu byl Daniel Paulus. Ten prožil premiéru ve Světovém poháru a popasoval se s ní obstojně. Podal velmi slušný výkon, se startovním číslem 73 jel bez ostychu a naplno, což se při premiéře nepovede v technických disciplínách každému. První kolo dokončil se ztrátou 4,69s na pětapadesátém místě. Nechal za sebou dalších devět závodníků. Jeho trenér Mirek Jokeš svého svěřence pochválil: „Na první start v SP to byl velice dobrý výkon, vůbec to nedržel a ustál i to vše kolem SP velice dobře. Také ostatní trenéři jeho výkon hodnotili jako velice dobrý. Jsem rád, že Dan navazuje na slušné výsledky ze začátku sezóny.“

Ve druhém obřím slalomu byl postup s vyšším startovním číslem velmi složitý, ne-li nemožný. Trať se totiž pod tíhu vysokých teplot rozbíjela a do finálové třicítky postoupili pouze čtyři závodníci s číslem mimo třicítku. Kryštof zajel s číslem třiapadesát 40. nejrychlejší čas a do druhého kola se neprobojoval. Druhým českým závodníkem byl tentokráte Adam Kotzmann, ten však nedokončil první kolo.

Výsledky závodu v alpské kombinaci najdete zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři