Kästle RKZ 3 zavítal do Rokytnice nad Jizerou! Kdo si podmanil jednotlivé kategorie?

5 min 27 s

Třetí zastávka Kästle Republikového klasifikačního závodu je minulostí. V Rokytnici nad Jizerou se odjel pouze nedělní program, ten sobotní byl zrušen z důvodu nevyhovujících podmínek. Na startu se představilo ve čtyřech kategoriích více než 100 závodnic a závodníků.

V sobotu měla Rokytnice nad Jizerou původně hostit obří slalom, vzhledem ke stavu tratě ale z tohoto plánu sešlo. „Mrzlo až od čtyř hodin ráno. Vytvořila se jen slabá ledová krusta na povrchu, pod kterou byl velmi měkký podklad, taková sněhová kaše. Tohle jsou jedny z nejnebezpečnějších podmínek, kdyby se totiž ledová krusta probořila, okolo branky by vznikl nebezpečný úsek, který by mohl vést ke zranění závodníka,“ objasnil situaci Jiří Matějů, metodik Svazu lyžařů České republiky.

V neděli se už nadějné lyžařky a lyžaři dočkali. V kategorii mladších žákyň předvedla nejlepší výkon na slalomové trati Natali Anna Machytková z klubu SA Špindl, která ovládla obě kola a navázala na předchozí zastávku Kästle RKZ v Peci pod Sněžkou. Druhou příčku si vyjela Karolína Polášková (Ski Soláň), jež ztratila v cíli na vítězku závodu 5 vteřin a 63 setin. Stupně vítězů uzavřela Kateřina Ježková z Harrachova.

Mezi stejně starými chlapci úřadoval Jáchym Morávek z klubu TJ Slavoj Teplice nad Metují, který i přes horší druhé kolo celkově zvítězil. Svůj náskok ustrážil o čtyři setiny před Janem Pešlem (Ski Soláň), 17 setin pak scházelo na první místo Davidu Chroustovskému (HB Ski Team).

Vítězka RKZ starších žákyň v Peci pod Sněžkou Agáta Slámková (SA Špindl) nedokončila druhé kolo. Toho využila Eliška Hordossy, která své klubové parťačce oplatila porážku ze zmíněného klání a projela slalomem v nejrychlejším čase. Hordossy na stupních vítězů doplnily Lucie Tomšíková (SA Špindl) a Viktorie Dlouhá (SK Špindl), které na nejrychlejší lyžařku ztratily 57, respektive 96 setin.

Suverénním způsobem si ve starších žácích dojel pro výhru David Janda z SA Špičák. Druhému Adamu Kunrtovi (Ski Team Harranti Harrachov) nadělil 3 vteřiny a 29 setin, na třetího Olivere Kašinga (Ski Bílá) pak disponoval ještě o jedenáct setin větším náskokem.

„Díky tomu, že se sobotní závod zrušil, kopec zůstal uzavřen a podložka promrzla do větší hloubky. Tím pádem byly nedělní podmínky výborné. Byli jsme rádi, že se to odjelo. Přestože chumelilo, byla trať opravdu skvělá. Byl to zatím nejvydařenější RKZ z hlediska podmínek, všechny kategorie tak mohly odjet super závod,“ nechal se slyšet Matějů.

Kompletní výsledky najdete na tomhle odkaze.