Juniorské reprezentantky s vrátily z prvního přípravného kempu na Pitztalu

Juniorské reprezentantky s vrátily z prvního přípravného kempu na Pitztalu

4 min 4 s

Česká juniorská reprezentace dívek v alpské lyžování vedená Janem Čermákem má za sebou první připravený kemp. Proběhl na rakouském ledovci Pitztal 9. - 16. května a zúčastnily se ho tři reprezentantky za servisu šéftrenéra Jana Čermáka a dvou osobních trenérů.


První společné akce přípravy na novou sezónu se zúčastnily členky juniorského A týmu Hana Semeráková, Barbora Nováková a Alena Labaštová, z osobních trenérů Rasto Aznoh a Tomáš Horáček. Ostatních pět juniorských reprezentantek mělo jiné povinnosti nebo jiný program. Celine Sommerová skládá na střední škole v USA závěrečné zkoušky SAT (obdoba naší maturity), do USA na kondiční blok a návštěvu rodiny odcestovala po roce také Elese Sommerová, Barbora Peroutková byla na soustředění se svým klubem a Linda Trejbalová má po sezóně zatím od lyží volno a připravuje se kondičně. Barbora Zíková se společné přípravy RDJ - v souladu s koncepcí juniorského reprezentačního týmu - neúčastní.

„Počasí na ledovci bylo proměnlivé, ale kromě dvou dnů se na lyžování vždy vyčasilo a daly se odjezdit dobré tréninky na techniku. Zaměřili jsme se hlavně na volnou jízdu a na cvičení. Nicméně v plánu jsme měli také trénink super-G a na ten kvůli předpovědi počasí došlo hned druhý den, když byla pista i počasí umožňující trénink v branách,“ shrnul šéftrenér juniorek Jan Čermák.

Další akcí juniorek - a nejen jich - jsou v sobotu 22. května reprezentační testy speciální připravenosti v Olomouci. Účastnit se jich budou závodníci z vícero našich reprezentačníh družstev, zejména RDJ chlapců a RDA mužů. A nebude chybět ni zastoupení RDA žen. O den dříve je oplánu ještě zátěžový test pro závodníky, kteří nejsou zařazeni v resortních sportovních centrech Olymp nebo Dukla, kde jim teto testy provádějí v rámci roční vstupní prohlídky při obnovení nebo při podepsání nové smlouvy.

(EK)

Photo: CzechSki/Jan Čermák