Juniorská reprezentantka Barbora Nováková poprvé v kariéře bodovala v Evropském poháru

Juniorská reprezentantka Barbora Nováková poprvé v kariéře bodovala v Evropském poháru

5 min 37 s

Rodí se v českém prostředí další sjezdařka? Možná ano. Ve sjezdu na Evropském poháru v St. Caterině (ITA) poprvé v kariéře na body dosáhla juniorka, ročník 2002, Barbora Nováková, když obsadila 24. místo. Gratulujeme.


Barbora Nováková patřila v žákovských kategoriích k velkým nadějím, v mladších žácích (U14) vyhrála v obřím slalomu Trofeo Topolino (dnes Alpecimbra Cup), neoficiální MS žáků. Rovněž přechod mezi juniory zvládla velmi dobře, nominovala se na EYOF do Sarajeva 2019 a hned v rámci své první juniorské sezóny dostala - na základě výsledků v obřím slalomu - příležitost startovat na MSJ ve Val di Fassa. Tam se ale bohužel právě v obřím slalomu zranila, přetrhla si vazy v koleně a sezóna pro ni skončila a bohužel i dobré lyžování na celý následující rok. V roce 2020 byla sice jako jediná nominována na lednové YOG do Lousanne, byl to ale její první závod po zranění a pak už jich do konce sezóny moc nebylo. Na vině bylo právě koleno, které jí opakovaně vystavovalo stopku, a tak 5. března 2020 (ještě než sezónu definitivně zastavil coronavirus) ukončila Bára sezónu sama. 

 

To se však zdá být minulostí. Na tuto sezónu se připravila lépe, i když ani letos to nebylo bez problémů. “Pro změnu mě trápilo druhé koleno, protože jsem ho zřejmě celou dobu přetěžovala, jak jsem se snažila tomu operovanému odlehčit. Takže jsem musela vynechat v důležité části přípravy celý měsíc. Teď to také ještě cítím a někdy to zatuhne. Podle doktorů tam sice něco je, ale na operaci to není, tak k tomu přistupuji způsobem, že občasná bolest k lyžování prostě patří,” shrnuje devatenáctiletá závodnice, která se letos s přehledem stala mistryní ČR v super-G v ženách i juniorkách. 

 

V St. Caterině přišel zatím úspěch největší, poprvé v kariéře bodovala, a to ve sjezdu. 

 

“Příprava trati byla super a i s vyšším startovním číslem se tolik nezhoršovala. Po povedených trénincích jsem si do závodu věřila. První závod se mi ale kvůli menším chybkám nepodařil tak, jak jsem si přála. Druhý závod se mi ale vydařil a jsou to pro mě první body z Evropského poháru, z čehož mám velkou radost. A také získané cenné zkušenosti. Do budoucna plánuji více závodů v obřím slalomu a snad i vylepšení mých FIS bodů. Rychlostní disciplíny mě ale moc baví, takže budu nadále získávat získávat zkušenosti i v nich a už teď se těším se do dalších závodů,” uzavírá Barbora Nováková

 

Výsledky sjezdu Evropského poháru v St. Caterině najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki, Jan ČermákPomoc Ukrajině