Jelínková skvělou druhou jízdou pronikla ve finále Evropského poháru v obřím slalomu do elitní desítky

Jelínková skvělou druhou jízdou pronikla ve finále Evropského poháru v obřím slalomu do elitní desítky

3 min 13 s

Pouhé dva dny po absolvování slalomu ve Světovém poháru se Adriana Jelínková představila ve finále obřího slalomu Evropského poháru v norském Narviku. A nevedla si vůbec zle! Zazářila hlavně druhou jízdou, která byla druhou nejrychlejší a české lyžařce vynesla velký posun na konečné deváté místo.


První kolo Adrianě Jelínkové nevyšlo dle představ. Lyžařka, která ještě v loňské sezóně reprezentovala barvy Nizozemska, projela cílem v čase 1:05,46, což nestačilo na lepší než 26. místo.

Ovšem ve druhém kole, to byla jízda! Adriana Jelínková projela skvěle hlavně první polovinu, ve druhé udělala dvě menší chybky na terénních zlomech, přesto udržela velmi dobrou rychlost. Sedmadvacetiletá rodačka z Brna převzala průběžné vedení a postupně za sebe odsouvala jednu soupeřku za druhou. Nakonec si polepšila o sedmnáct pozic, poskočila tedy do elitní desítky na konečnou velmi pěknou devátou pozici.

Jenom jedna závodnice jela ve druhém kole rychleji než Adriana Jelínková. Pátá žena prvního kola Michaela Heiderová pokořila čas Češky o dvě setinky, v součtu obou jízd byla lepší o více jak sekundu. A Rakušanka nakonec slavila prvenství, když žádná ze zbylých čtyřech soupeřek její čas nepřekonala. Nejblíže byla s odstupem dvou desetin krajanka vítězky Elisabeth Kappaurerová, na stupně vítězek se postavila ještě Světovým pohárem ostřílená Švýcarka Mélanie Meillardová.

 

Evropský pohár pokračuje v úterý slalomem, do nějž se kromě Adriany Jelínkové zapojí i Elese Sommerová.Pomoc Ukrajině