Jelínková si poradila s náročným svahem v Jasné, v obřím slalomu bodovala

Jelínková si poradila s náročným svahem v Jasné, v obřím slalomu bodovala

3 min 16 s

Světový pohár v alpském lyžování žen má o tomto víkendu zastávku ve slovenské Jasné. Na tamním svahu byl v sobotu na programu obří slalom, v němž startovala také česká reprezentantka Adriana Jelínková. Té se na náročném svahu povedlo vybojovat tři body do hodnocení SP.


Přichystaná trať na svahu v Jasné patřila k hodně náročným a zejména v prvním kole neodpouštěla žádnou chybičku, které se závodnice dopustily. I proto vyhrála úvodní kolo s náskokem jedné sekundy Sara Hectorová, která zajela čistou a prvotřídní jízdu, a například čtvrtá Zrinka Ljutičová na ni ztrácela už přes dvě a půl sekundy.

S náročností a nástrahami trati si dokázala úspěšně poradit česká reprezentantka Adriana Jelínková. Tato specialistka na obří slalom zajela v prvním kole 28. nejrychlejší čas a vybojovala potřetí v sezoně postup do druhého kola. Ztráta na vedoucí Hectorovou činila přes pět sekund, ale od první dvacítky Jelínkovou dělilo necelých sedm desetin.

V rámci druhého kola zajela Jelínková 27. nejrychlejší čas, což jí ovšem ke zlepšení umístění po první rundě nestačilo. Se ztrátou 8,61 sekundy obsadila konečné 28. místo a vybojovala tři body do hodnocení Světového poháru. V celkovém hodnocení obřího slalomu patří Jelinkové se ziskem 9 bodů 45. místo, v rámci Světového poháru pak 103. pozice.

Sobotní závod vyhrála Sara Hectorová, která potvrdila vedení po prvním kole také nejrychlejším časem v kole druhém. Druhá skončila Američanka Mikaela Shiffrinová a třetí Alice Robinsonová z Nového Zélandu.

Foto: Hans Bezard/Agence ZoomPomoc Ukrajině