Jelínková se Zabystřanem na mistrovství republiky po obřím slalomu opanovali i ten paralelní

Jelínková se Zabystřanem na mistrovství republiky po obřím slalomu opanovali i ten paralelní

2 min 54 s

Mistrovství České republiky zakončily nedělní závody v paralelním obřím slalomu. Prvenství získali Adriana Jelínková s Janem Zabystřanem, kteří shodně zaznamenali druhý titul po úspěchu v obřím slalomu.


Hlavnímu závodu žen a přímému soupeření na trati předcházela kvalifikace. Nejlepší jízdu zajela Adriana Jelínková, která nadělila druhé Kláře Gašparíkové bez dvou setin jednu vteřinu, třetím nejrychlejším časem se prezentovala Katrin Kudělásková.

Adriana Jelínková ukázala, že její vítězství v kvalifikaci nebylo náhodné. Postupně se od čtvrtfinále přes semifinále prokousala až do finále, kde změřila síly s Klárou Gašparíkovou a mladší krajance nedala šanci, prvenství uzmula pro sebe a po obřím slalomu získala druhý republikový titul. V bitvě o třetí příčku Sára Jedličková pokořila Katrin Kuděláskovou.

Soutěž mužů si podmanil Jan Zabystřan. Mistr republiky v obřím slalomu ukázal, že ani paralelní obří slalom mu není cizí, dokráčel do finále a v něm jeho bezkonkurenční počínání nedokázal zastavit ani Slovák Martin Hyška. Třetí pozici pro sebe uzmul Adam Kotzmann na úkor Ondřeje Berndta.

Závodníci v paralelním obřím slalomu jeli o prize money v celkové výši 86 800 Kč. Společnost Oakley věnovala pro lyžaře ceny v hodnotě 17 tisíc.

Televizní reportáž z nedělního závodu najdete na tomhle odkaze

Foto: @josefstepanphotographer (galerii najdete na tomto odkaze)Pomoc Ukrajině