Jan Zabystřan zajel v závodě Evropského poháru ve Wengenu kariérní maximum. V super G skončil šestý

Jan Zabystřan zajel v závodě Evropského poháru ve Wengenu kariérní maximum. V super G skončil šestý

2 min 32 s

Jan Zabystřan v sobotu ve švýcarském Wengenu předvedl v závodě super G Evropského poháru šestou nejrychlejší jízdu a zaznamenal tak nejlepší výsledek v kariéře v této soutěži. Teď ho čeká zimní univerziáda, která se od 12. ledna koná v americkém Lake Placid.


Do závodu se Zabystřan vydal se startovním číslem 28. Bezchybnou jízdou se poprvé v kariéře dostal do nejlepší desítky Evropského poháru, v konečném pořadí obsadil šesté místo.

 

„Závod hodnotím skvěle, jízda se mi povedla. Trať se naštěstí nijak nerozbíjela. Ve Wengenu jsem už párkrát byl, takže sjezdovku mám trochu najetou. Ale nikdy jsem tam nejel super G. Trať vedla přes všechny ty nejzajímavější části.“

 

Zastávku Evropského poháru ve Švýcarsku hodnotí pozitivně. V prvním ze dvou super G obsadil osmnácté místo, v sobotu již zmiňované šesté. 

 

„Zastávka EC ve Wengenu se mi povedla. Dost jsem si těmito výsledky vylepšil fisové body, za to jsem také rád. Aktuálně figuruju na 20. místě v celkovém pořadí Evropského poháru, takže v dalších závodech bych mohl mít startovní číslo do patnáctky,“ uzavírá. 

 

 Pomoc Ukrajině