×
Jan Zabystřan zajel na MSJ v super-G 14. místo

Jan Zabystřan zajel na MSJ v super-G 14. místo

02.02.2018

Další výborný výsledek má z juniorského světového šampionátu v alpském lyžování česká výprava. Postaral se o něj Jan Zabystřan, když v super-G zajel 14. místo. Vyrovnal tak své nejlepší umístění z MSJ v absolutní kategorii z před dvou let v alpské kombinaci ze Soči. Z hlediska časového odstupu na vítěze lze o dnešním 14. místě v super-G hovořit jako o dosud nejhodnotnějším výsledku Zabyho na MSJ.

„Trať stavěl John Kučera, tedy náš krajánek v Kanadě, a podstavil to docela těžký, bylo tam jedno místo, co bylo hodně těžký a ještě v něm byla difuze, takže nebylo vidět dobře pod nohy. Podmínky ale byly dobré, bezpečné. Včera napadlo hodně sněhu a celé dnešní dopoledne to frézovali a čistili, proto posunuli strat o dvě hodiny na 12. hodinu a holky přesunuli na zítřek. 14. místo Zabyho je hodně dobrý výsledek, a na to, že měl den před tréninkem sjezdu vysokou teplotu a závod sjezdu ještě nebyl stoprocentní, je to super,“ uvedl šéf výpravy a juniorský šéftrenér Jan Fiedler.

Spokojený byl i Honza Zabystřan. „Vzhledem  k tomu, že super-G není moje nejsilnější disciplína, tak jsem spokojenej se 14. místem. Určitě je to dobrej trénink na alpskou kombinaci. Kdyby se mi takhle povedlo SG a k tomu dobře slalom, tak by z toho mohl být taky super výsledek. Na alpskou kombinaci si věřím nejvíc.“

A jak se Honzovi jelo? „Bylo to těžké SG, v jednom místě se docela hodně padalo a do mého čísla 30 bylo jen 15 kluků v cíli. Na základě toho jsem si to možná až moc v úseku mezi prvním a druhým skokem pohlídal. Kluci co nedojeli tam skákali přímo do jedné brány, já jsem tam měl rezervu dobré tři metry, takže se určitě dala jet trochu agresivnější stopa. Dnes ani moc nevadilo, že mě vylosovali na konec třicítky, ta trat byla perfektně připravená, bylo v podstatně jedno jaké číslo jsem z té třicítky měl.“

Filip Forejtek, pátý z úvodního sjezdu na mezičase ještě figuroval na 12. místě, závod ale nedokončil. „Podle svých slov se snažil jet stopu jako vítěz Odermatt, ale nevyšlo to,“ přiblížil Jan Fiedler. Tomáš Klinský skončil 40., Patrik Benc 45. a Jan Straka 50. Jiří Milata jízdu nedokončil.

Týmové soutěže se český tým bohužel nezúčastní. „Včera při tréninku slaomu se zranila Petra Kotrlová, zatím to vypadá minimálně na meniskus, ale nechci předbíhat, uvidíme. Nicméně nám chybí druhá holka, takže týmovku nepojedeme,“ upřesnil Jan Fidler a my přejeme Petře, ať se nejedná o nic vážného a co nejdříve se vrátí na závodní svahy.

Výsledky super-G na MSJ najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska