Jan Zabystřan slaví zlatý hattrick. S univerziádou se loučí zlatem ve slalomu

Jan Zabystřan slaví zlatý hattrick. S univerziádou se loučí zlatem ve slalomu

3 min 7 s

Český reprezentant Jan Zabystřan prožil na 31. zimní univerziádě snový týden. Z Lake Placid odjíždí se čtyřmi cennými kovy – bronzem z alpské kombinace a zlatými medailemi ze super G, obřího slalomu a slalomu. „Už když jsem projel cílem, tak jsem měl strašnou radost, že budu zase na bedně. Je to neuvěřitelné, vůbec bych tomu nevěřil, že se něco takového může stát.“


Zabystřan v závěrečném sobotním slalomu startoval se startovním číslem 14. Po prvním kole mu patřila průběžná třetí příčka, za Američanem Dillingem a Francouzem Lagierem. Na 1. místo ztrácel čtyři desetiny sekundy. „První kolo bylo trošku rychleji postavené, na to druhé nám to francouzský trenér trošku zavřel. Bylo to těžší to tam projet, dole už jsem docela cítil nohy po tom týdnu tady,“ hodnotil. 

 

V druhém kole se Čech blýskl druhým nejrychlejším časem, který ho katapultoval směrem ke třetímu zlatu. 

 

„Jsem strašně rád, už mám tady u postele tři placky, snažil jsem se do toho jít naplno bez nějakých nervů a užít si jízdu. První část trati je relativně placatá, což mi vyhovovalo, jelikož slalom nemám moc natrénovaný. Povedlo se mi to tam, na prudkém jsem v prvním kole udělal chybu ale nakonec to vyšlo. Už když jsem projel cílem, tak jsem měl strašnou radost, že budu zase na bedně. Je to neuvěřitelné, vůbec bych tomu nevěřil, že se něco takového může stát," uzavírá. 

 Pomoc Ukrajině