Jan Zabystřan po druhém zlatu na univerziádě: V cíli jsem měl nepopsatelnou radost, jsem moc spokojený

Jan Zabystřan po druhém zlatu na univerziádě: V cíli jsem měl nepopsatelnou radost, jsem moc spokojený

3 min 56 s

Už tři medaile získal Jan Zabystřan na zimní univerziádě v Lake Placid. Po zlatu ze super G a bronzu z kombinace přidal další nejcennější kov tentokrát z obřího slalomu. „Vidět českou vlajku potřetí na vyhlášení bylo něco neuvěřitelného, s výsledky tady jsem moc spokojený.“ Další cenný kov může Zabystřan přidat ještě v závěrečném sobotním slalomu.


Do prvního kola obřího slalomu se Zabystřan vydal se startovním číslem 15. Ze všech jeho konkurentů předvedl nejrychlejší jízdu a usadil se na průběžném prvním místě. Druhý Nor Fausa ztrácel jednu setinu sekundy. 

 

I v druhém kole předvedl český reprezentant solidní jízdu, druhý nejrychlejší čas kola a mohl se tak radovat z třetí medaile na univerziádě. Druhému Švýcarovi Wylerovi nadělil 1, 34 s. 

 

„Za obřák jsem strašně rád, asi nejvíc za všechny ty výsledky tady. I díky fisovým bodům, co jsem si tímto výsledkem sjel. Je to nějakých 19 bodů, což je lepší, než si mohu vyjet na jakýchkoliv fisových závodech,“ hodnotil Zabystřan. 

 

„V cíli jsem měl nepopsatelnou radost, jsem dost spokojený. Před druhým kolem jsem byl dost nervózní, jak to dopadne. Nakonec se mi podařilo jet s čistou hlavou. Pohlídat si ta těžká místa, v těch lehčích to zase rozjet. Neviděl jsem úplně, co se tam dělo klukům předtím, jel jsem podle sebe. Jsem za to neskutečně rád. Potřetí vidět na vyhlášení Českou vlajku bylo něco neuvěřitelného, je to pocit, pro který sport vlastně děláme.“

 

Zítra čeká muže závěrečný slalom. „Uvidíme co přinese ještě zítřejší slalom. Začalo tady sněžit, takže to bude asi těžké. Ale už teď jsem strašně spokojený a budu odjíždět se super pocitem,  i kdyby se ten slalom nepovedl,“ uzavírá Zabystřan. Pomoc Ukrajině