Gabriela Capová vybojovala v Evropském poháru v Trysilu skvělé 8. místo!

Gabriela Capová vybojovala v Evropském poháru v Trysilu skvělé 8. místo!

4 min 40 s

Forma české reprezentantky v alpském lyžování Gabriely Capové dál stoupá. Na Evropském poháru v norském Trysilu zajela 8. místo ve slalomu. Do seriálu tak získala dvaatřicet bodů a v zítřejším závodě bude startovat v první patnáctce. Gratulujeme!


Po prvním kole patřila české reprezentantce osmnáctá příčka s odstupem vteřiny a 57 setin. Ve druhém kole proto startovala jako třináctá a dosáhla v něm pátého nejrychlejšího času. Tím se posunula až na konečné 8. místo s odstupem 0,81 s na vítěznou Ylvu Staalnacke za Švédska. Od stupňů vítězů Gábinu dělilo jen 0,29 s. Vyjeté FIS body 12,84 hovoří za všechno.

„Jo, bylo to dobré,“ byla první věta Gábiny, kterou vzápětí rozvedla:  „První kolo jsem se snažila jet naplno, ale nebylo to tak rychlé. Druhé kolo jsem se samozřejmě taky snažila jet naplno a bylo to lepší. Ale stále tam byly trochu rezervy, nebyla to jízda na úplný risk. Takže spokojená jsem i nejsem. Celkově jsem jela trochu s pojistkou v hlavě, abych nevypadla a měla dobrý výsledek, kterým si pojistím startovní číslo ve třicítce Evropského poháru. Nebyl to přímý záměr ani nic, na co bych úplně myslela, ale někde vzadu v hlavě to bylo, cítila jsem to.“

Nyní už Gábina může závodit bez vnitřního tlaku. Během prvních třech slalomů sezóny (SP Levi, SP Killington a EP Trysil) si průběžně plní své výkonnostní cíle, které si pro letošek stanovila. „Doufám, že v tom budu pokračovat. Jsem strašně ráda, že se mi povedlo zabodovat jak v SP tak v EP zajet TOP10, teď už opravdu nemám co ztratit – odblokovala jsem si hlavu, která už nebude potřebovat za každou cenu dojet. Body v SP a pojištěné číslo do 30 v EP už mám, teď už můžu jet, aniž by mě to tížilo.“

Podmínky v Trysilu nebyly jednoduché. „Napadlo opravdu hodně sněhu, proto posunuli závod z rána na odpoledne. První kolo jsme startovaly v 16 hodin, druhé v devatenáct. Mezitím pořadatelé čistili a preparovali trať. Polívali ji vodou a solili. Slalom byl z těchto důvodů kratší než tady obvykle bývá, byl to takový sprint,“ uzavírá úspěšná česká reprezentantka.

Výsledky prvního slalomu Evropského poháru v Trysilu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině