Gabriela Capová se na na slalomu v Åre hodně těší a Martina Dubovská poprvé v kariéře startuje v TOP15

5 min 41 s

Martině Dubovské jsme v souvislosti se závody v Åre věnovali samostatný článek, pouze doplníme, že se dnes poprvé v kariéře postaví na start SP se startovním číslem v losované TOP15 a los jí přiřadil jednomístné číslo 9, což opticky působí ještě výrazněji. V Åre nás reprezentuje také Gabriela Capová, která je na cestě zpět po těžkém zranění, místní středisko má ale ráda. Nastoupí s konkurenceschopným startovním číslem 38. Start prvního kola je ve 13.30, druhého v 16.30 hod., vysílá v přímém přenosu Česká televize a Eurosport.

Gabriela Capová do Åre cestovala se svým dvoučlenným týmem (trenér Lubo Martynček a asistent bratr Daniel Cap) rovnou zde Světového poháru v Jasné. „Zůstali jsme v Jasné o jednu noc déle a v pondělí ráno vyrazili autem na dvoudenní cestu na sever. Jeli jsme na trajekt do polského Gdańska, který vyjíždí v 18.00 a do cílového Nynäshamnu (70 km jižně od Stockholmu) připluje ve 13.00 dalšího dne, takže jsme přespali v kajutách. Pak už to bylo jen necelých 700 km na sever do Åre, cesta byla v pohodě,“ řekla Gábina.

Na středisko v Åre má velmi příznivé vzpomínky. Na MS 2019 tady byla 21. ve slalomu, a to po velké chybě, kterou tehdy při útoku na TOP15 udělala. Byla to předehra k následujícím slalomům SP, v nichž všech pak bodovala až do zranění kolene v polovině prosince 2019, po němž se letošní sezónu vrací.

„Kopec mi tady sedí, i když letošní Svěťák se jede trochu jinak, než tomu bylo na MS. Je to na pistě, kde se jezdí běžně a na MS před dvěma lety na ní jeli muži. Takže s tou naší tratí z MS má společnou druhou polovinu, kde se sjezdovky potkávají.“

To ale nic neměli na skutečnosti, že se Gábina na dva slalomy v Åre těší. „Těším se opravdu hodně. Možná i proto, že když jsme byli ve středu na tréninku, který probíhal hned nad startem závodu, byla podložka o něco měkčí a v závodě by to mělo být stejné. A to je něco, co mi vyhovuje, co mám radši.“

Držíme palce, ať si Gábina i po Åre udrží optimismus a potřebný entuziasmus i vůli dál makat a vrátit se zpět tam, kam patří. Jsou to pro ni poslední dva závody v SP v letošní sezóně (lyžařky už čeká pouze finále SP poprvé v kariéře s Martinou Dubovskou a už pravidelně s Ester Ledeckou), pojďme si proto připomenout nejlepší výsledky Gabriely Capové před zraněním, chronologicky: