Gabriela Capová a Martina Dubovská se už připravují v Levi

Gabriela Capová a Martina Dubovská se už připravují v Levi

4 min 52 s

České reprezentantky Gabriela Capová a Martina Dubovská se v sobotu utkají se zbytkem světa o první slalomové body sezóny na SP v Levi. Nic neponechávají náhodě a již několik dní v Levi pilně trénují.


Už 7. listopadu, tedy deset dní před závodem, vyrazily naše slalomářky za severní polární kruh, aby se na úvod závodní sezóny co nejlépe sžily s technickým sněhem a podmínkami v Levi. Díky dobrým kontaktům Boštjana Božiče (trenéra Capové) se podařilo pro reprezentantky zajistit také trénink v brankách přímo na závodní pistě. Pár dní před odletem měly ale jiné starosti.

„Ještě pár dní před odletem jsme řešily fyzioterapeutku. Ta naše z Olympu nám na poslední chvíli ze zdravotních důvodů vypadla a tak jsme musely narychlo sehnat náhradu. Nakonec se to povedlo, jela s námi Barbora Hegmonová, která občas doprovází naše juniory,“ říká Martina Dubovská a s úsměvem dodává: „Myslela jsem, že mě trefí, ale jsme dobré manažerky, zvládly jsme to a byly jsme rády, že Bára souhlasila.“

Zatímco Gábina startovala na prvním SP v Söldenu, Martina se v té době připravovala čtyři dny na Hintertuxu. „Předtím jsem si byla ještě nechat udělal nové lyžáky v Dalbellu.“ Do Levi si nakonec vzala obojí. „Až po více trénincích se rozhodnu, které si na závod vezmu.“ Kopec v Levi patří k Martininým oblíbeným. Poprvé v kariéře tady bodovala (28. místo v roce 2013) a body získala také loni (29. místo, 16. čas v prvním kole). „Na Levi se vždy moc těším. Cílem je jet co nejrychleji a udělat proto maximum a potom být spokojená s výsledkem,“ říká lehce tajemně Martina. O mnoho konkrétnější není ani její kolegyně. „Cíl je jet tak, jak umím,“ je až skoupě na slovo Gábina, která v loňské sezóně poprvé v kariéře bodovala 19. místem ve slalomu v Kranjske Goře.   

Naše holky figurují v nejnovějším vydání světového žebříčku ve slalomu na 36. místě (Dubovská se 7,20 FIS bodů) a na 53. místě (Capová s 9,46 FIS bodů). Startovní číslo tedy budou mít obě dvě solidní a my držíme palce, aby slalomový vstup do sezóny naplnil očekávání našich reprezentantek. Závod můžete sledovat v sobotu 17. listopadu v přímém přenosu na Eurosportu 1. První kolo od desíti hodin, druhé kolo od třinácti hodin.

(EK)

Photo: Archiv M. Dubovská, G. CapováPomoc Ukrajině