×
Finále Světového poháru alpských lyžařů s Ester Ledeckou

Finále Světového poháru alpských lyžařů s Ester Ledeckou

12.03.2018

Hned po sobotním SP snowboardistů ve Scuolu, kde vyhrála jak závod tak celý SP v disciplíně i celkově, spěchala Ester Ledecká balit a ještě ten den letěla na finále alpských lyžařů do švédského Aare. Na akci jen pro vyvolené bude startovat ve dvou disciplínách. Ve sjezdu, na který se kvalifikovala pouze na základě třech závodů jako 25. sjezdařka světa a v super-G má právo startu coby olympijská vítězka.

„Hned v neděli jsme jezdili volně na obřačkách, aby se do toho po snowboardu znova dostala. Dali jsme šest jízd v nedalekém středisku v Duvedu, kde na kopci nikdo nebyl a v pondělí jsme dali čtyři jízdy v super-G na rozježďovací pistě. Opět se na ni s nikým nepotkali. Hned ráno totiž zrušili oficiální trénink sjezdu a holky si daly volno, tak jsme tam byli sami,“ přibližuje Tomáš Bank.

Žádný tlak si Ester nepřipoští. „Budí teď více pozornosti, během tréninku se nás lidé ptají, jestli je to ona, ale celkově se pro ni nic nemění. Navíc pochází z rodiny, kde jsou na pozornost zvyklí. Finále Svěťáku nebere ani jako nic výjimečného, přistupuje k němu jako k dalšímu závodu, na který se těší,“ říká Tomáš Bank.

A jaké jsou cíle ve finále SP? „Do 15. místa. Že bude každý závod vyhrávat nemůže nikdo čekat. To, co se stalo na ZOH se nastává často a to i když Ester jezdí dobře. Dnes v tréninku jí to šlo perfektně,“ uzavírá Tomáš Bank.

V Aare nechybí kompletní STR tým, čili s nejrychlejší volbou stopy bude opět pomáhat, vedle Tomáše, náš bývalý elitní sjezdař a reprezentant Ondra Bank.

Přímý přenos finále Světového poháru vysílá Eurosport. Program: středa 10.00 sjezd mužů, 11.45 sjezd žen, čtvrtek 10.15 super-G žen, 11.45 super-G mužů (program E2), pátek 15.45 týmová soutěž, sobota 9.30 obří slalom mužů 1. kolo, 10.30 slalom žen 1. kolo, 12.30 obří slalom mužů 2. kolo (na E2), 13.15 slalom žen 2. kolo (na E2), neděle 9.30 obří slalom žen 1. kolo, 10.30 slalom mužů 1. kolo, 12.45 obří slalom žen 2. kolo, 13.15 slalom mužů 2. kolo.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři