Finále SP: Martina Dubovská se s letošní sezónou rozloučila 17. místem

3 min 22 s

Slalomářka Martina Dubovská se v Meribelu sice 17. místem vešla mezi nejlepší dvacítku, ze závodu ale vyšla bez bodu. Vítězkou posledního slalomu této sezóny se stala Slovinka Andrea Slokarová. Malý křišťálový glóbus za disciplínu získala Slovenka Petra Vlhová.

Ve Francii panovaly podmínky odpovídající jarnímu lyžování. Závodilo se při sedmi stupních nad nulou a trať se jako při předchozích závodech velmi rychle vyjížděla. Česká reprezentantka Martina Dubovská se do závodu vydala se startovním číslem 10. Po prvním kole ji patřilo průběžné 16. místo.

Ve druhém kole začala svou jízdu velmi dobře. Dobré tempo ale neudržela a hlavně ve spodní části tratě na své soupeřky ztrácela. Oproti prvnímu kolu si Dubovská o jednu příčku pohoršila a v konečném pořadí závodu obsadila 17. pozici, za kterou neobdržela žádné body, jelikož na finále SP boduje jen první patnáctka. Nejlepším umístěním sezóny tak zůstalo pro Dubovskou 6. místo z finského Levi zkraje sezóny. V celkovém pořadí disciplíny obsadila sedmnáctou pozici.

„Nedopadlo to podle představ, takže teď převládá velké zklamání. Ta druhá část slalomu se dala jet o hodně lépe, ale udělala jsem, co jsem mohla. Teď se musím oklepat, poučit se a zlepšit některé věci. Makat na sobě do nové sezóny, která je před námi,“  hodnotila po závodu Dubovská.

První vítězství ve slalomu Světového poháru si připsala Slovinka Andrea Slokarová, druhá skončila Němka Lena Dürrová, třetí Slovenka Petra Vlhová, která ovládla i celkové pořadí disciplíny.