Finále LEKI CUPU proběhlo na Ještědu, mladé naděje absolvovaly dva závody obřího slalomu

Finále LEKI CUPU proběhlo na Ještědu, mladé naděje absolvovaly dva závody obřího slalomu

5 min 19 s

Finále letošního LEKI CUPU se uskutečnilo na Ještědu. Jak pátek, tak i sobota byly ve znamení obřích slalomů, v nichž si to mezi sebou rozdali závodníci a závodnice dvou různých věkových kategorií. Pořadatel SK Ještěd připravil páteční závody na členité a velmi dobře připravené sjezdovce Nová Skalka, v sobotu se závodilo na kratší sjezdovce F10.


První sobotní závod obstarala přípravka dívek. Nejrychleji zvládla projet brankami Mia Lammrová, která rozdílem 76 setin pokořila druhou Terezu Novosadovou, třetí skončila Sofie Ella Jaklová. Chlapcům stejného věku kraloval Ondřej Havrda, jenž nadělil stříbrnému Tadeáši Tylemu téměř osm desetin, stupně vítězů doplnil Michal Kožmín.

Druhou věkovou kategorií bylo předžactvo. Mezi dívkami předvedla suverénně nejlepší jízdu Beata Kašprišin, její nejbližší konkurentka Anna Konopková ztratila přes sekundu a půl, o dalších 17 setin zpět byla Agáta Kunrtová. O poznání zajímavější bitvu o prvenství nabídl závod chlapců, kde nakonec slavil Jakub Havlíček, a to rozdílem 21 setin před Jakubem Miřátským, na bednu se postavil ještě Štěpán Prosecký.

Přesuňme se k nedělním závodům. Obří slalom dívčí přípravky tentokráte ovládla Tereza Pilnáčková před Valentýnou Dlouhou, sobotní vládkyně Mia Lammrová obsadila třetí pozici. Jiného vítěze zaznamenala i chlapecká kategorie, kde si nejlépe počínal Vojtěch Fronk, který zdolal o půl vteřinu Matyáše Rudolfa a třetí příčku pro sebe uzmul Jan Tatíček.

Víkendový program na Ještědu uzavřely závody předžactva. Nela Tröster odmítla druhé oslavy Beaty Kašprišin, tu zdolala o necelé tři desetiny, přičemž na stupních vítězek dvojici doplnila Anna Konopková. A obhajoba nebyla úspěšná ani mezi chlapci, kde bylo na bedně stejné obsazení jako v sobotu, ovšem vyhrál Jakub Miřátský, druhou příčku zopakoval Štěpán Prosecký a třetí byl sobotní vítěz Jakub Havlíček.

Jelikož Ještěd hostil finále LEKI CUPU, tak už známe letošní vítěze. Kategorii předžáků ovládl Jakub Miřátský, předžákyň Beata Kašprišin. V chlapecké přípravce se nejvíce dařilo Michalu Kožmínovi, mezi dívkami Vanesse Šlosarové. Mladší přípravku si podmanil Vítězslav Tvarůžek, kategorii mladší přípravky dívek opanovala Zuzka Marešová.

Soutěž oddílů vyhrál Harrachov Racing Academy, který v poměrně těsném souboji zdolal rozdílem 112 bodů druhý SK Ještěd, na třetí příčce se umístil oddíl TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Foto: @josefstepanphotographer (galerii najdete na tomto odkaze)Pomoc Ukrajině