Finále Evropského poháru pokračovalo slalomem. Jelínková skončila ve třetí desítce, Sommerová nedokončila

Finále Evropského poháru pokračovalo slalomem. Jelínková skončila ve třetí desítce, Sommerová nedokončila

3 min 7 s

Středeční program finále Evropského poháru v Evropském Narviku bylo ve znamení slalomu. Adrianě Jelínkové o jedinou setinku unikla po prvním kole elitní třicítka, ve druhém si polepšila na 27. místo. Elese Sommerová figurovala po první jízdě v páté desítce, druhou nedokončila.


Umístěním v elitní desítce z obřího slalomu povzbuzená Adriana Jelínková vyrazila do závodu slalomu, v němž po prvním kole do poslední chvíle atakovala nejlepší třicítku. Bohužel neúspěšně, s třicátou Belgičankou Kim Vanreuselovou prohrála nejtěsnějším možným rozdílem jedné setiny.

Druhá z českých reprezentantek Elese Sommerová projela cílem ve 45. nejrychlejším čase, v porovnání s krajankou Jelínkovou byla o téměř sekundu pomalejší.

Adriana Jelínková ve druhém kole využila četných výpadků soupeřek před sebou k posunu do třetí desítky na konečnou 27. pozici, díky níž zaznamenala v letošní sezóně Evropského poháru první body v sezoně ve slalomu. Ve druhé vlně startujících se po elitní třicítce spustila ze sjezdovky rovněž Elese Sommerová, ta však svou druhou jízdu nedokončila.

 

Vítězství získala Marie Lamureová. Talentovaná jednadvacetiletá Francouzka vedla už po prvním kole a o konečný triumf se připravit nenechala, naopak druhou jízdou ještě navýšila svůj náskok na čele, druhou Nicole Goodovou ze Švýcarska porazila rozdílem 43 setin. O dalších patnáct setin zpět skončila třetí další švýcarská lyžařka Mélanie Meillardová.Pomoc Ukrajině