Fantastická Ledecká ovládla poslední Super G sezony!

Fantastická Ledecká ovládla poslední Super G sezony!

2 min 41 s

S tím, jak se letošní sezona dostávala do své závěrečné fáze, gradovaly i výkony Ester Ledecké. Pomyslný vrchol přišel v posledním závodě Super-G sezony, ve kterém za sebou česká závodnice nechala všechny konkurentky a sebrala první místo.


Úvod závodu jí přitom nevyšel dle představ, první mezičas na začátku trati byl nakonec až desátý nejlepší.

 

Ledecká však náramně zajela zejména prostřední část trati, kde položila základy k celkové výhře. Do cíle dojela s časem 1:15,94 vteřiny, díky čemuž v ten moment zhruba o půl sekundy porazila Němku Kiru Weidelovou.

 

Vyhráno ale neměla, jelikož se na trať teprve chystaly hlavní favoritky v čele s Larou Gutovou-Behramiovou nebo Federicou Brignoneovou.

 

Právě poslední jmenovaná se olympijské vítězce přiblížila nejvíce, nicméně čas české lyžařky odolal o necelé tři desetiny sekundy, a tak mohla slavit svou čtvrtou výhru v rámci závodu Světového poháru v kariéře.   

 

Ledecká za výhru v závodě obdržela sto bodů, což jí velmi pomohlo také v celkovém hodnocení. Co se Světového poháru týče, tak díky 350 bodům zaujala 26. pozici. Velký skok ale udělala v hodnocení disciplíny Super G, kdy jí v konečném zúčtování patří šestá příčka.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Foto: Zoom AgencePomoc Ukrajině