Extrémní super-G v Lenzerheide Ledecké nesedlo. I přesto se probojovala do finále SP

Extrémní super-G v Lenzerheide Ledecké nesedlo. I přesto se probojovala do finále SP

5 min 14 s

Zledovatělá a náročně postavená trať sobotního superobřího slalomu ve švýcarském Lenzerheide potrápila celou řadu závodnic. Celkem 16 ze 47 lyžařek závod vůbec nedokončilo. Ester Ledecká se na trať vydala s respektem a snahou dojet do cíle. Česká lyžařka nakonec obsadila 26. pozici. Vítězkou se stala Francouzka Romane Miradoliová.


O tom, že trať byla nevyzpytatelná a náročná, svědčí i fakt, že první tři lyžařky kvůli výpadkům vůbec nedojely do cíle. Ester Ledecká vstupovala do závodu se startovním číslem šest.

Radovali jsme se, že budu mít šestku, že je to skvělý číslo. Že budeme mít nějaký report. Nakonec toho moc nebylo, protože skoro každá holka nedojela do konce. Ale dělala jsem, co jsem mohla,“ hodnotila po závodě Ledecká. 

 

 Zvolila opatrnější styl jízdy a na průběžně vedoucí Francouzku Tessu Worleyovou postupně ztrácela. V cíli se zařadila s velkou časovou ztrátou na druhé místo. Postupně se  pak pořadím propadala až na konečné 26. místo.

 

„Nebylo to nic jednoduchého. První polovina trati byla hodně ledovatá. První úsek byl brutální. Bylo to poprvé, co jsem tuhle trať jela. Taky to prolili vodou a udělali z toho trošku zimák a mně to úplně nesedlo. Budu muset pár věcí změnit, abychom mohli s týmem i v takovýchto podmínkách konkurovat. Nebo holt budu muset více potrénovat na bruslích od Jardy Jágra, které jsem od něj dostala. Chyběl tam ten trénink na ledové ploše. Měla jsem si vzít asi brusle,“ komentovala s úsměvem podmínky na trati. 

 

„Ale mám radost, že i s tímhle výsledkem jsem se v super-G dostala na finále Světového poháru,“ dodala. To se pojede ve francouzském Courchevelu od 14. do 20. března. Šestadvacetiletá česká závodnice se na něm představí kromě super-G také ve sjezdu. 

 

V Lenzerheide závodu přihlížel i dvacetinásobný grandslamový šampión a švýcarský rodák Roger Federer. „Škoda, že nepřijel do Crans Montany. Měla jsem se trošku předvést, když byl dnes v cíli, “ smála se Ledecká.  Došlo i na osobní setkání. „Přišla jsem za ním, podala ruku a řekla mu, že je pro mě velkou inspirací.“

 

O tom, zda pojede i zítřejší obří slalom se ještě rozhodne. „Naposledy jsem obřák trénovala někdy o Vánocích. Zase když už jsme tady, tak bych si ho chtěla sjet. Uvidíme, jak se budu cítit zítra a jak to zhodnotíme s trenéry.“ 

 

Sobotní super-G ovládla Francouzka Romane Miradoliová, druhá byla Američanka Mikaela Shiffrinová a pro bronz si dojela domácí Lara Gut-Behramiová.

 

 (AM)Pomoc Ukrajině