Ester Ledeckou na mistrovství světa čeká sjezd

Ester Ledeckou na mistrovství světa čeká sjezd

4 min 25 s

Mistrovství světa v alpském lyžování v Cortině d’Ampezzo pokračuje v sobotu sjezdem žen. V pátek ženy absolvovaly hned dva tréninky v jeden den, což bylo z hlediska získávání potřebných informací sice intenzivní, ale také to nedávalo mnoho prostoru k uzrání informací z prvního tréninku a jejich následného přenesení do tréninku druhého. Chyběl totiž potřebný čas pro zpracování videoanalýz, navíc byl dnešní den na kopci dlouhý a program hektický.


Kromě dnešních dvou tréninkových jízd, v nichž Ester zajela 11. a 12. čas, má s touto sjezdovkou zkušenost pouze z před dvou let, když se zde konala dva sjezdy. Tehdy v prvním z nich obsadila 17. místo a ve druhém byla 8. V té době to byl pro Ester druhý nejlépe zajetý sjezd kariéry. Za ty dva roky ale udělala velký posun a už ví, jak chutná vítězství ve sjezdu SP.

 

S trenérem Tomášem Bankem jsem si o následujícím mistrovském sjezdu povídali: “Samozřejmě, že bych si přál super výsledek, alespoň do pětky, ale zůstávám v úvahách opatrný, protože Ester na této sjezdovce ve sjezdu moc odzávoděno nemá. Na druhou stranu, když se vrátím ještě k super-G, tak když si poradila s tím průšvihem ve čtvrté brance tak bravurně, jak to udělala, tak má na to, aby tady zvládla cokoliv.” 

 

Tým Ester dnes vedl diskuze, jaké startovní číslo bude nejlepší. “Docela jsme váhali. Vybírali jsme jako druzí a bylo dilema, jestli se zítra bude trať zrychlovat stejně jako dnes v trénincích (vyšším číslům to jelo lépe) nebo zda bude mít tendenci se rozbíjet. Ve hře byla původně patnásctka, ale nakonec jsme vybrali devítku pro případ, že by se trať začala rozbíjet. Je to číslo uprostřed, kdy pokud se to začne rozbíjet, devítka bude ještě dobrá a pokud zrychlovat, tak už by to mohlo být i s tou devítkou. Bylo to těžké rozhodování, nicméně super výsledky, které se nám podařily zajet, se nikdy nerodily úplně jednoduše,” uzavírá Tomáš Bank.

 

Start sjezdu je v 11.00 a v přímý přenos vysílá Česká televize a Eurosport.

 

Text: Eva Kurfürstová

Photo: CzechSki/ZoomAgence Pomoc Ukrajině