Ester Ledecké zrušili i druhý závod na finále SP, v super-G jí patří konečné 5. místo!

Ester Ledecké zrušili i druhý závod na finále SP, v super-G jí patří konečné 5. místo!

7 min 40 s

Nejlepší SG sezónu kariéry má za sebou ve Světovém poháru Ester Ledecká. Ještě nikdy v SP nestála v konečném hodnocení super-G takto vysoko a ani ve World Cup Start List, do které se počítají, narozdíl od pořadí Světového poháru, i body za MS a Olympijské hry. Jinými slovy, ani v sezóně svého olympijského vítězství v SG nebyla ve WCSL lépe, než je letos. Gratulujeme.


I super-G na finále Světového poháru v Lenzerheide zhatilo počasí. Pro hustou mlhu a množství sněhu na trati se, přes veškerou snahu organizátorů, nepodařilo závěrečný super-G Světového poháru 2020/2021 uskutečnit. Zrušený závod mrzel více sportovců. Nejvíce ty, kteří bojovali ještě o cenné trofeje. Vedle vítězky Lary Gut - Behrami, která svádí boj o celkové prvenství v SP s Petrou Vlhovou, to mrzelo také naší Ester Ledeckou. Nejen, že se přišla o tolik milovaný pocit jet závod a jejími slovy řečeno ‚užít si to’, ale také o možnost dosáhnout na třetí stupeň v letošním ročníku SP v super-G, který byl stále ve hře, a také o možnost získat potřebné body, aby překonala hranice magické pětistovky, která by ji umožnila startovat na finále SP i v obřím slalom a slalomu. Touto optikou je samozřejmě škoda, že Ester kvůli přípravě na snowboardové MS vynechala koncem února tři závody v Pozza di Fassa (dva sjezdy a jedno SG). S jejími schopnostmi by bylo dnes chybějících 63 bodů získat během třech závodů hračka. Ester však bere vše s nadhledem:


„Děláme outdoorový sport, proto s těmito věcmi musíme počítat. Počasí neporučíme a beru to tak, jak to prostě je.“ Sezóna to byla v SG nejlepší. Hned úvodní závod ve Val d’Isere dokázala vyhrát, byla to tehdy před Vánocemi velká paráda, navíc po zdravotní indispozici, která závodu předcházela. Skvělou SG sezónu stvrdila třemi šestými místy a jedním patnáctým. Právě patnácté místo bylo jejím letošním nejhorším umístěním v rámci rychlostních disciplín, což vypovídá o velmi vysoké kvalitě a vyrovnanosti výsledků. Navíc bylo zajeto den po velmi náročném pádu ve sjezdu v Crans Montaně, s rozbolavělým tělem, několika stehy v ústech a stopou na duši, což bývá po takových pádech běžné. Naopak, její schopnost závodit takto dobře hned na druhý den vypovídá o její obrovské vnitřní síle.

„Sezónu hodnotím dobře,“ říká Ester a Tomáš Bank doplňuje: „Byla suprová. Reálně Ester patří mezi čtyřku na světě, když jede svou normální jízdu, dokáže jí konkurovat jen těch pár největších hvězd. Technicky se letos hodně posunula. Paradoxně za to vděčíme coronaviru, protože jsme museli zůstat doma a během dubna a května v klidu trénovali technické disciplíny, čímž jsme vypilovali techniku. Hned na prvním SP v Söldenu se to projevilo, když poprvé postoupila do druhého kola v obřím slalomu (pozn. byla dvacátá, což je letošní nejlepší obřákový výsledek českého týmu). V sezóně nás potkalo pár problémů, ale Ester je tak dobrá a silná, že je dokázala překonat. Řešili jsme různé věci, ne všechno bylo ideální a já věřím, že se z toho poučíme a budeme příští sezónu ještě lepší než letos.“

Přehled výsledků v super-G v SP 2020/2021:

20. 12. 2020 Val d’Isere 1. místo (100 bodů)

10. 01. 2021 St. Anton 6. místo (40 bodů)

24. 01. 2021 Crans Montana 15. místo (16 bodů)

30. 01. 2021 Garmisch 6. místo (40 bodů)

01. 02. 2021 Garmisch 6. místo (40 bodů)

28. 02. 2021 Val di Fassa DNS

Pořadí super-G žen Světového poháru 2020/2021 najdete zde.

(EK)