Ester Ledecká znovu na stupních vítězů. Ve druhém sjezdu v Crans Montaně dojela stříbrná

Ester Ledecká znovu na stupních vítězů. Ve druhém sjezdu v Crans Montaně dojela stříbrná

6 min 47 s

Snový víkend zažívá v Crans Montaně Ester Ledecká. V sobotu triumfovala v prvním ze dvou sjezdů a připsala si tak třetí vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Dnes nestačila o 11 setin pouze na vítěznou Švýcarku Prisku Nuferovou a dojela si tak pro stříbrnou medaili. Třetí skončila Italka Soffia Goggiaová.


Šestadvacetiletá česká závodnice dnes startovala s třináctkou. Na průběžně vedoucí pozici byla v tu chvíli domácí Švýcarka Priska Nuferová. V  úvodní části trati Ledecká udělala chybu a na prvních mezičasech na Nuferovou ztrácela čtyři desetiny vteřiny.

 

 Rychle se ale vrátila do ideální stopy a svou ztrátu postupně stahovala. Závěrečnou pasáž trati včetně cílového skoku zvládla perfektně a za Švýcarkou, která nakonec celý závod ovládla, zaostala o pouhých 11 setin sekundy . Zařadila se hned za ni a dojela si tak pro stříbrnou medaili.  

 

„Trošku mě to tam moc narovnalo a vyneslo. Měla jsem co dělat, abych se vrátila zpátky do ideální stopy. Zbytek trati jsem projela dobře, takže ztrátu, kterou jsem tam nechala, jsem pak stáhla. Mám radost, že jsem o fous zlepšila můj čas ze včerejška a byla jsem tyhle ty dva dny tak konzistentní,“ popisovala Ledecká v cíli.

 

A co říkala na minimální časový odstup na vítězku? „Je to kousíček, dokonce Tomas říkal, že je to o 2,5 m, ale takhle to v lyžování je. Z výsledku Prisky vůbec nejsem překvapená. Jela výbornou jízdu, navíc jí to tady hodně sedí a dneska si to určitě zasloužila.“

 

Česká sportovní obojživelnice si díky sobotnímu triumfu a dnešnímu druhému místu připsala poprvé v kariéře dvě lyžařská pódiová umístění ve SP za sebou. Před Ledeckou dosáhla tohoto úspěchu pouze slalomářka Šárka Strachová (za svobodna Záhrobská). 

 

„Je to skvělý, ale já jedu závod od závodu a vždycky vidím jen ten jeden závod před sebou. I dneska jsem to takhle měla. Je fajn, že jsem včera vyhrála, ale dneska je nový den a musím zase makat. Mám radost z celého víkendu, byla to zábava. Musím poděkovat celému týmu, který odvedl fantastickou práci,“ shrnula. 

 

Lyžařská sezóna ještě sice není u konce, ale pro trojnásobnou olympijskou vítězku je už teď výsledkově nejúspěšnější v kariéře. „Nehodnotím sezónu, dokud není ukončená. Ještě mám před sebou hodně závodů, jsem ráda, jak to zatím jde, ale ještě se musím soustředit na další závody, abych předvedla dobrý výkon.“

 

Díky velmi úspěšnému víkendu se Ledecká posunula na páté místo v celkovém hodnocení disciplíny. Na třetí místo Rakušanky Ramony Siebenhoferové ztrácí pouhých 14 bodů. 

„Průběžné hodnocení moc nesleduji.  Vždycky se mi to akorát připomene u losování startovních čísel. Je to výhoda, jsem ráda, že jsem se posunula. Uvidíme, jak to bude vypadat v Courchevellu. Je to nový kopec, který jsem nikdy nejela. Hodně se tam těším, jsou to francouzské hory. Ty já mám ráda a doufám, že se s týmem dobře připravíme.“

 

Teď je ale prioritou pro Ledeckou a její tým zastávka Světového poháru v Lenzerheide (5. - 6. března), kde je na programu super-G a obří slal

 

(AM)Pomoc Ukrajině