×
Ester Ledecká zajela v super-G v Garmisch - Partenkirchenu 17. místo

Ester Ledecká zajela v super-G v Garmisch - Partenkirchenu 17. místo

09.02.2020

Po třetím místě v sobotním sjezdu česká reprezentantka Ester Ledecká zajela 17. místo v obtížném super-G. Připsala si do seriálu SP dalších čtrnáct bodů a posunula se v hodnocení super-G na na 26. příčku, čímž se na jedno místo přiblížila k pětadvacítce postupující na finále SP, která má samozřejmě jisté ve sjezdu. Gratulujeme k dalším bodům!

Náročná trať, nainjektovaný led, na kterém se střídaly vyhlazené ledové plotny s úseky s ledovými vroubky a také místy, kde byly starší zamrzlé rýhy a díry. Selektivní podmínky s náročnou stavbou trati vyřadily ze závodu a bohužel i ze sezóny nejednu skvělou lyžařku, například sobotní vítězku sjezdu Viktorii Rebensburgovou nebo Sofii Goggiaovou. Ester Ledecká ale svou jízdu, i přes tři místa, kde se člověku tsajil dech, zvládla úspěšně až do cíle v sedmnáctém nejrychlejším čase. 

„Od poloviny dolů byla ta trať totálně potočená a fakt hodně těžká po všech stránkách. Bylo potřeba být všude hodně brzy. Před závodem Ester vypadala dobře, taktika pro jízdu byla stejná jako v Krásné Poljaně minulý týden. Tedy zůstat trpělivá, neustřihnout oblouk, přitom ale rychle přehazovat a být všude brzy,“ říkal trenér Tomáš Bank.

Samotná Ester měla o dnešním závodě jasno: „Bylo to tak trochu rodeo. Jsem ráda, že jsem v cíli. Každý závod super-G ve Světovém poháru, zvlášť takovýto, je obrovská zkušenost, kterou žádným tréninkem nejste schopni nasimulovat. Takže jsem ráda, že jsem tady mohla být, že jsem si to tady mohla dát a sbírat ty cenné zkušenosti. Zajela jsem nejlepší jízdu, na kterou jsem dnes měla a rozhodně jsem to nikde nebrzdila.“

Závod vyhrála Corinne Suterová (SUI), která se dnešním závodem dostala po čela už druhé disciplíny. Kromě SG vede také pořadí sjezdu. Druhé místo obsadila Nicole Schmidhoferová (AUT), třetí Wendy Holdenerová (SUI), pro kterou to jsou druhé stupně vítězů v super-G v kariéře.

Kompletní výsledky SG v Garmischi najdete zde

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři