×
Ester Ledecká zahájila sezónu 21. místem ve sjezdu v Lake Louise

Ester Ledecká zahájila sezónu 21. místem ve sjezdu v Lake Louise

30.11.2018

Druhou českou alpskou lyžařkou, která v novém ročníku Světového poháru získává body do SP je Ester Ledecká. Po Gabriele Capové, která si připsala dvanáct bodů za 19. místo ve slalomu v americkém Killingtonu dnes Ester Ledecká vybojovala deset bodů za 21. místo ve sjezdu v kanadském Lake Louise. Jedná se o její patnácté bodované umístění v kariéře.

Českým ženám se v nové ročníku Světového poháru zatím daří. Pět odjetých závodů zvládly proměnit ve dvě bodovaná umístění. Nejčerstvější body si zapsala v prvním sjezdu v Lake Louise Ester Ledecká. Pokud má některý z lyžařských fandů pocit, že po loňském olympijském vítězství z říše snů by Ester měla ve vítězné sérii pokračovat, neměl by se nechat mýlit. Získat každý bod ve Světovém poháru není nikterak jednoduché a stojí za ním dlouhodobá a tvrdá práce. Proto 21. místo považujme za úspěch, a to i přesto, že má Ester celkově na víc, a že její lyžařský trenér Tomáš Bank není s úvodním výkonem v SP úplně tak spokojen. 

Nejsem z toho samozřejmě moc nadšený, ale umístění odpovídá současné formě Ester. Nemůžeme mít bohužel přehnaná očekávání,” řekl po závodě Tomáš Bank. Na trať Ester vyrazila jako dvanáctá, na prvních úsecích si vedla dobře, ale nesedla jí střední technická pasáž a výjezd z ní do spodního rychlého úseku neměla tak rychlý jako například loni, kdy zajela sedmé a třinácté místo. „V technické pasáži Ester chybovala a tam přišla o umístění kolem patnáctého místa, se kterým bychom byli spokojeni,“ uvádí Tomáš Bank a doplňuje, že na aktuální formu má vliv také operace zlomené kůstky na ruce, kterou Ester podstoupila před dvěma týdny ve Vailu. „Museli jsme potom řešit jiné věci než lyžování a na to je 21. místo dobrým výsledkem,“ upřesnil nakonec kouč. 

Zranění si Ester přivodila při tréninku na snowboardu, když rukou narazila do kloubu jedné ze snowboardových bran. Její tým se ale rozhodl zranění oficiálně nezveřejňovat, odhalil ho právě až v souvislosti s výsledkem prvního závodu v Lake Louise. 

Sama závodnice má z lyžování radost: „Myslím, že to vyšlo docela dobře. Samozřejmě jsou tam pořád rezervy, řeším techniku jízdy. Myslím, že umístění je dobré, budu na tom dál pracovat. Jízdu jsem si užila, bylo to fajn,“ uvedla s tím, že doufá, že na následující sjezd (hned na druhý v sobotu) vymyslí společně s Ondřejem Bankem nějakou dobrou strategii. 

My gratulujeme k zisku prvních desíti bodů a těšíme se na další závod sjezdu v Lake Louse v neděli, ve kterém Ester vystartuje jako čtrnáctá hned za Mikaelou Shiffrinovou. Klání můžete sledovat v přímém přenosu od 20.30 SEČ na obrazovkách tradičně Světový pohár přenášejícího Eurosportu (kanál 1) a tentokrát i na ČT (kanál Sport).

Výsledky prvního sjezdu v Lake Louise najdete zde.

V neděli zásáhne letos poprvé do boje o světové body také Filip Forejtek, který v USA studuje na University of Colorado. V super-G v Beaver Creeku pojede jako dvaasedmdesátý. "V Coloradu jsme začali s tréninkem na sněhu až říjnu a tak se zatím tak trochu v uvozovkách rozkoukávám a i proto začátek sezóny tolik neřesím. Na závod se ale těším a doufám, že si v SG dám dobrou odvetu s Matěm Prieložným, který mi v prvním FIS SG sezóny před pár dny ujel, když skončil třetí a já osmý," říká s úsmevěm český reprezentant. Závod super-G mužů sledujte ještě před závodem žen - od 18.45 SEČ na Eurosportu 1.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska