×
Ester Ledecká vybojovala ve druhém sjezdu v Lake Louise 10. místo!

Ester Ledecká vybojovala ve druhém sjezdu v Lake Louise 10. místo!

01.12.2018

Parádní výsledek je na světě! Česká reprezentantka Ester Ledecká ve druhém sjezdu v Lake Louise předvedla bojovný výkon, díky němuž se prosadila na desáté místo. Jedná se o její druhý nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru. Gratulujeme! Zvítězila stejně jako první den Nicole Schmidhoferová (AUT) před krajankou Cornelií Hütterovou a Švýcarkou Michele Gisinovou.

Na vítěznou Schmidhoferovou ztratila Ledecká 1,43 s, což je o vteřinu méně, než v pátek. Na první pohled to dnes na trati sjezdu byla jiná Ledecká, než předchozí den, kdy zajela jedenadvacátý čas. Jízda byla mnohem bojovnější a ve střední pasáži přesnější a přesto, že se Ester ani dnes nevyhnuly chybičky v technickém úseku, vybojovala perfektní desátou příčku. 

„Top10 je super. Mně se jízda líbila, což je hlavní. Snížila jsem ztrátu na vítězku, což mi udělalo velkou radost, ale pořád je na čem pracovat,“ prohlásila po závodě česká závodnice. S jízdou byli spokojeni i trenéři bratři Bankové. „Dnes zvládla o hodně lépe střední technickou pasáž, na mezičase při výjezdu z ní byla pátá,“ říká Tomáš Bank a Ester dodává: „Opravila jsem si to tam dnes.“

Nic se ale neděje náhodou. Stojí za tím pečlivá práce týmu, když bratři Bankové hodiny studovali a porovnávali páteční jízdu Ester s nejlepšími a hledali, kde by se dalo zrychlit. Ester – ne poprvé – byla schopna jejich rady realizovat v jízdě a po bojovaném výkonu přišel i výborný výsledek, z kterého měli všichni radost. „Mám ten nejlepší tým na světě, vždycky se budu snažit, abych jim dělala radost. Jsou to absolutní profesionálové a odvedli fantastický výkon, děkuji jim,“ vzkázala Ester. 

Ester figuruje s 36 body ve sjezdu na patnáctém místě v novém ročníku SP. Ve WCSL (World Cup Start List) je se 111 body čtyřiadvacátá. V neděli je na programu super-G žen.

Výsledky druhého sjezdu v Lake Louise najdete zde.

Muži se utkali v Beaver Creeku v super-G. Druhé vítězství v sezóně si připsal Max Franz (AUT), druhé místo obsadil Mauro Caviezel (SUI) a o třetí místo se podělili hned tři muži: Aksel Lund Svindal (NOR), Alexander Aamodt Kilde (NOR) a Dominik Paris (ITA). Český reprezentant Filip Forejtek byl diskvalifikován. V neděli se Forejtek postaví na start obřího slalomu.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska