×
Ester Ledecká vybojovala 8. místo ve sjezdu SP v Zauchensee

Ester Ledecká vybojovala 8. místo ve sjezdu SP v Zauchensee

11.01.2020

Další TOP10 výsledek ve Světovém poháru zajela Ester Ledecká. V počasím poznamenaném zkráceném sjezdu v Zauchensee byla 8. nejrychlejší. Červený trikot pro vedoucí závodnici sjezdu SP musela „odevzdat“ dnešní vítězce Corine Suterové, v pořadí ale zůstává na fantastickém druhém místě.

Kvůli snížené viditelnosti se startovalo z náhradního sníženého startu. „Trošku mě mrzelo, že se to nejelo od shora, protože ta trať je tam opravdu krásná,“ říkala Ester s tím, že je ráda, že se vůbec dnes něco odjelo, na rozdíl od Val d’Isere, kde se nakonec nezávodilo. Nicméně závod v Zauchensee musel být  pro mlhu před nájezdem do lesnaté části trati na několik minut přerušen a po pauze už viditelnost byla horší, než měly dříve startující závodnice.

Tomáš Bank popsal jízdu své svěřenkyně následovně: „Nahoře byly složité podmínky, střed jela Ester dobře a dole si myslela, že to v jednom místě pokazila, a že ztratila rychlost. Ale to se nestalo, jen vjela do jedné díry, takže rychlost neztratila. Jenže si v ten moment řekla, že když jede pomaleji, nemusí jet tak dokola a narovnala stopu (což by, kdyby opravdu přišla o rychlost, bylo super řešení), ale výsledkem bylo, že ji to o několik bran níž vyneslo ven a pak už teda tu rychlost opravdu ztratila. Do té doby jela na 4. místo, osmé je taky top.“  

Následující závody se ve sjezdu konají 24. - 25. ledna v bulharském Bansku a jsou hned dva - kromě původně plánovaného také náhrada za zrušené Val d‘Isere „Ester je druhá v hodnocení disciplíny, a tak je téměř jisté, že tam pojedeme, byla by škoda tam nejeta nezkoušet to dál,“ doplnil Tomáš Bank.Kompletní výsledky sjezdu v Zauchensee najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři