Ester Ledecká ve sjezdu v Bad Kleinkirchheimu boduje na 17. místě

7 min 20 s

Čtvrtý nejlepší výsledek kariéry na lyžích a třetí nejlepší výsledek této sezóny zajela ve sjezdu Světového poháru v alpském lyžování hvězda českého týmu Ester Ledecká. Gratulujeme. V nejrychlejší lyžařské disciplíně byla letos už 13., 7. a dnes 17 a to s obrovskou chybou. Gabriela Capová ve druhém slalomu na Evropském poháru v Zell am See vylepšila svou bilanci 19. místem a v celkovém pořadí disciplíny naskočila do třicítky.

V rakouském Bad Kleinkirchhiemu se v ranních hodinách odjel chybějící trénink. Závodnice v předchozích dnech počasí pustilo na trať sjezdu pouze jednou a to ve značně zkrácené formě, proto chybějící část trati musely odjet bezprostředně před závodem. Ester v něm obsadila desáté místo. Samotný závod pak odstartoval v 11:15 a česká reprezentantka měla startovní číslo 29.

JÍzda až na jednu velkou, ale opravdu velkou chybu byla vynikající. Na prvním mezičase byla osmá, pak přišla ona obrovská chyba a s ní třiatřicátý mezičas. Třetí úsek byl v podání Ester opět rychlý, zajela jedenáctý čas a na posledním úseku byla druhá. „Pokazila to, prostě udělala 1,5s chybu. Zrovna tam, kde udělala tu chybu, měla nejvyšší rychlost ze všech, ale prakticky zastavila, téměř šla na nulovou rychlost. Ester je taková, že tam, kde ostatní holky vyjíždějí z trati, ona bojuje a nakonec to projede. Tím, že to byl sprint (start byl níž kvůli mlze), neměla šanci už to dohnat. Na druhou stranu, kdyby trať měla normální délku a Ester by tuhla chybu udělala, byla by už třeba na koci unavená

Podmínky byly extrémní. Zatímco na o den dřívější super-G byla trať rozbitá, na sjezd to byl hladký led. „U holek jsem tohle nikdy nikde neviděli a je u chlapů taky ne,“ líčil Tomáš Bank, i když jeho bratr Ondra, který je součástí trenérského týmu Ester trochu zaprotestoval s tím, že na něčem podobném na Světáku mužů několikrát jel. Nicméně v Bad Kleinkirchheimu to vzniklo následovně: „V úterý pršelo a pak to zmrzlo. Údajně moc, tak se rozhodli to rozorat rolbou, ale nespojilo se to, byl to písek a museli proto zrušit první trénink sjezdu. Stejné to bylo i na druhý den, proto změnili celý program, znovu to prolili vodou a nějak se to spojilo. Na SG to bylo dole ještě rozbité, ale na sjezd to byl totálně hladký led, ale hrozný. Trenéři, i když měli udělané lyže (ale neměli závodní lyžáky) se na trati skoro nedokázali udržet," popisoval Tomáš.

Další SP v alpském lyžování má Ester v plánu v Ga-Pa 3. – 4. února, kde se pojedou dva sjezdy, z nichž jeden bude dvoukolový.

Muži ve wengenském slalomu nebodovali. Ondřej Berndt nedojel první kolo a Kryštof Krýzl skončil na 37. místě. Na postup mu chybělo 0,39s.

Gabriela Capová ve druhém slaomu Evropského poháru v Zell am See vylepšila bilanci z předchozího dne. Po dvaadvacátem místě přidala v neděli 19. Scénář byl podobný tomu z předešlého dne. Česká reprezentantka opět zaútočila ve druhém kole, když v něm zajela 5. nejrychlejší čas a výsledkovou listinou se posunula o 10 míst. Na vítěznou Marinu Wallnerovou (GER) celkově ztratila velmi solidních 2,46s. V pořadí slalomu EP Gábině nyní patří osmadvacátá příčka a 19. místo z nedělního závodu je po 17. místě z paralerního SL na Kronplatzu jejím druhým nejlepším výsledkem kariéry v této soutěži.

Výsledky sjezdu žen v Bad Kleinkirchheimu najdete zde, slalomumužů ve Wengenu zde a druhého slalomu Evropského poháru žen v Zell am See zde.