×
Ester Ledecká ve druhém sjezdu v Cortině na fantastickém 8. místě!

Ester Ledecká ve druhém sjezdu v Cortině na fantastickém 8. místě!

19.01.2019

Už je známá tím, že dokáže překvapit, ale také tím, že dokáže ze dne na den na téže trati odstranit předchozí chyby a udělat progres. A to se v Cortině d’Ampezzo stalo! Ester Ledecká zajela svůj druhý nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru a už třetí TOP10 výsledek, druhý v letošní sezóně. Gratulujeme k fantastickému 8. místu!

Z jízdy Eser Ledecké se místy člověku tajil dech, pohybovala se občas na hranici možností. „Mám radost, že se mi to takhle dnes povedlo a jsem ráda, že jsem si ten kopec mohla konečně užít celý,“ říkala spokojeně v cíli. Ženy dnes po včerejší zkrácené závodní jízdě absolvovaly trať sjezdu v celé délce, tedy i s legendární soutěskou, tolik náročnou na morál závodnic.

Ledecká na druhý závod vzala jiné lyže. Ty, na kterých odjela druhý trénink a po rychlém mezičase na nich spadla, za jízdy se zvedla a tréninkovou jízdu dokončila, za což si od FIS vysloužila pokutu pět set švýcarských Franků. V sobotním závodě sjezdu bylo ale naštěstí všechno jinak. Zajela skvělé osmé místo a byla to nejpovedenější jízda, jakou během čtyř kol v Cortině (dvou tréninkových a dvou závodních) zajela. „Přesto pořád platí, že je stále co dohánět. Udělala jsem dnes jednu velkou chybu a spoustu malých chybiček. Ale jsem spokojené a mám radost. Z osmého místa fat strašnou radost, protože jsem tady na tom kopci poprvé v kariéře. Během prvních jízd jsem si to osahávala a je fajn, že se mi to takhle povedlo. Každý TOP10 výsledek je fantastický.“

Závěrem neopomenula poděkovat svému týmu. „Udělali vše proto, abych tady mohla teď být. Odvedli fantastickou práci, musím jim strašně poděkovat. Doufám, že mají také radost, zaslouží si to,“ uzavřela Ester. 

V neděli ji čeká super-G. Je dobře, že už se se sjezdovkou seznámena a my nejen gratulujeme celému týmu k osmému místu, ale držíme také palce na super-G. Ester bude mít stratovní číslo 31, neboť se do třetí losované skupiny od jedenadvacátého do třicátého místa kvalifikovaly na třicátém místě dvě ženy, proto se losovalo 21 – 31 místo obvyklých 21 – 30 a Ester vyšla při losování právě 31.

Super-G bude mít na startu dvě české zástupkyně, tou druhou bude Kateřina Pauláthová a bude mít startovní číslo 52. Kateřina absolvovala z tréninkových důvodů první trénink sjezdu, aby si sjezdovku trochu najela. Měla ale smůlu, protože tři závodnice před ní zastavili trénink na patnáct minut kvůli opravě sítí a mezitím se na trať snesla hustější mlha. "Pěkně jsem se vybála, viditelnost byla tak špatná, že jsem fakt neviděla první branku. Přiměřeně tomu jsem jela, zdraví bylo prioritou. Nicméně sjezdovku jsem studovala i ze svěťákových videorozborů z minulých ročníků, tak snad to bude v SG dobré." V super-G Kateřina letos v NAC zajela 4. místo za devatenáct FIS bodů a posunula na hranici první světové stovky.

Závod sledujte živě na Eurosportu nebo v České televizi. Začíná v 11:15hod.

Tomáš Klinský sjezd ve Wengenu nedokončil. V nedělním slalomu ve Wengenu nastoupí Ondřej Berndt a bude mít startovní číslo 55. Na startu se představí 74 závodníků. Držíme palce, Ondro!

Výsledky druhého sjezdu žen v Cortině d‘ Ampezzo nejdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska