×
Ester Ledecká válí dál! V super-G v La Thuile zajela 6. místo

Ester Ledecká válí dál! V super-G v La Thuile zajela 6. místo

29.02.2020

Formu má Ester Ledecká v letošní sezóně úžasnou. Při super-G v italském La Thiule opět v jedné ze svých oblíbených disciplín vylepšila své svěťákové maximum, když zajela v super-G šesté místo. Kvalifikovala se tak ad jedna na finále SP také v super-G a ad dvě dovršila 500 bodů v letošním SP, což jí umožní start na finále SP ve všech disciplínách.

Na trať super-G v La Thuile vyrážela jako třicátá, a když prosvištěla cílem v 6. nejrychlejším čase se ztrátou pětapadesáti setin, věděla, jak závod dopadl, neboť z později startujících závodnic je pravděpodobnost, že by ji někdo mohl předjet, mizivá. V cíli zaťala pěst a bylo znát, že má radost. Nejenže finále SP v super-G se stalo jistotou, ale jízda byla opět perfektní. 

„Dnes mi to tady sedlo. Potvrzuje se, že se na lyžích začínám pěkně rozjíždět a z toho mám opravdu velkou radost. Je to další skvělý výsledek,“ řekla a k vyššímu startovnímu číslu dodala: „Strategii mám pořád stejnou - jet co nejrychleji ze všech a cpát se co nejvíc dopředu, jak to jen jde.“

Ziskem 500 bodů může startovat na finále SP ve všech disciplínách, v celkovém pořadí jí momentálně patří 10. místo. „Sezóna ještě nekončí, ale s jejím vývojem jsem spokojená. Mám z toho velkou radost a zisk 500 bodů byl můj cíl. Dokonce jsem se kvůli tomu vsadila s Tomášem Bankem, který na finále SP bude muset jeden celý den chodit a být na svahu v závodní kombinéze jako slalomář. To je pro mě bonus, na který se hodně těším.“

Závod vyhrála Nina Ortliebová, dcera olympijského vítěze z roku 1992 a mistra světa z roku 1996 ve sjezdu, Patrika Ortlieba. Druhá o jedinou setinu skončila vedoucí závodnice SP Federica Brignone (ITA) a třetí vedoucí závodnice v SG a už vítězka malého glóbu za sjezd Corinne Suterová. Petra Vlhová zariskovala a startovala i se zraněnou chrupavkou v koleni. Závod dokončila na - v SG - životním 4. místě. Na druhou v celkovém pořadí SP, z osobních důvodů nezávodící Američanku Mikaelu Shiffrinovou, ztrácí už jen 36 bodů. Federica Brignone odskočila od Shiffrinové už o 153 bodů.

V neděli čeká ženy v La Thuile třetí a poslední alpská kombinace sezóny. Po dvou figuruje Ester na skvělém třetím místě, které si zajistila šestým místem v Zauchensee a třetím místem minulý týden v Crans Montaně. V neděli by ráda právě na Crans Montanu navázala a my vedle gratulace přejeme, aby se jí neděle povedla podle představ.

V Hinterstoderu se konalo super-G SP mužů a z Čechů nastoupil z tréninkových důvodů Jan Zabystřan, který zajel 45. místo. Zítra naše muže čeká oblíbená alpská kombinace, kromě Zabyho, který se v ní letos blýskl 19. místem v Bormiu, startuje Ondřej Berndt, jemuž těsně unikly body ve Wengenu. Muži po návratu z FEC v Jižní Koreji, kde si zlepšili (Berndt) a potvrdili (Zabystřan) slalomové body, trénovali v Obdachu.

Výsledky super-G žen v La Thuile najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři