×
Ester Ledecká v SP ve sjezdu v Garmischi na stupních vítězů!

Ester Ledecká v SP ve sjezdu v Garmischi na stupních vítězů!

08.02.2020

Ester Ledecká vystoupila podruhé v kariéře a podruhé v této sezóně na stupně vítězů ve Světovém poháru alpských lyžařů. Ve sjezdu v Ga-Pa obsadila famózní 3. místo. Gratulujeme!

Ester Ledecká se raduje z druhých stupňů vítězů ve Světovém poháru v kariéře a také v letošní sezóně. Po vítězství v úvodním sjezdu sezóny v kanadském Lake Louise zajela dnes v německém Garmisch  - Partenkirchenu 3. místo. V hodnocení sjezdu Světového poháru jí nadále patři průběžná 3. pozice, její ztráta na čelo se ale zmenšila. Na vedoucí Švýcarsku Corine Suterovou má ztrátu 64 bodů a na druhou Mikaelu Shiffrinovou, která v Ga - Pa nestartovala, ztrácí jen tři body. V boji v malý křišťálový glóbus za sjezd tedy zůstává. V neděli se v německém středisku jede super-G. I tom má momentálně Ester formu, v posledním závodě v Krásné Poljaně zajela své svěťákové maximum v podobě 10. místa.

„Jsme spokojení, jízda to byla hodně dobrá, jeden oblouk v prudkém dokonce Ester vystřihla takový, jaký jsem u ní ještě nikdy neviděl. Byla v tom místě trochu pozdě a pak tímto obloukem zachránila svůj závod. Jinak Ester udělal všude to, co jsme se domluvili, možná jen před cílem ji ta malá chybička stála druhé místo. Ale jsme rádi, na bedny se nejezdí každý den, je to pro nás výjimečný okamžik,“ řekl trenér Tomáš Bank.

Ester Ledecká: „Nebyla to možná perfektní jízda, ale docela dobrá ano. Dělala jsem to, co mi kluci poradili (pozn. bratři Bankovi) a poradili mi dobře. Spousta věcí do sebe zapadla. Nejedu na tomto kopci poprvé, už tady mám nějaké zkušenosti a sbírám stále další. Právě zkušenosti, které nabírám v každém závodě jsou ohromně důležité a znamenají strašně moc. Díky tomu si více věřím, jsem víc sebevědomá a vím, co od kopce čekat.“ 

Kompletní výsledky sjedzu v Garmischi najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři