×
Ester Ledecká v prvním sjezdu Světového poháru v Lake Louise boduje! Skvělá práce!

Ester Ledecká v prvním sjezdu Světového poháru v Lake Louise boduje! Skvělá práce!

02.12.2016

Ester Ledecká, sněhová obojživelnice, opět ukázala svůj obrovský talent a v úvodním sjezdu Světového poháru v alpském lyžování v Lake Louise si dojela pro své dosavadní kariérní maximum - 21. místo. Jsou to už páté Svěťákové body ve sjezdařské kariéře této jedenadvacetileté závodnice v teprve sedmém startu v SP. Gratulujeme. Janu Hudcovi úvodní start v českém trikotu v super-G ve Val d'Isere nevyšel, potýkal se na trati s problémy nastavení materiálu, Kryštof Krýzl lehce podjel jednu z branek a závod po velmi slušné jízdě nedokončil. Klára Křížová po krkolomném pádu z posledního tréninku nenastoupila do závodu.

Výbornou jízdou se v Lake Louise prezentovala Ester Ledecká. Na prvním třech mezičasech byla desátá, čtrnáctá a dvanáctá, pouze před posledním skokem udělala malou chybičku, jinak si počínala s přesností a jistotou nejzkušenějších závodnic. A to na sjezdovce měla nejmenší zkušenosti. „Super to bylo, ona je fakt dobrá,“ byla první nadšená slova Tomáše Banka z Lake Louise a pak se vrátil k oné chybě před posledním skokem, která ji stála umístění v TOP 15. „Musíme to do zítřka vychytat, trochu tam podjela branku před nájezdem na skok, říkala, že se na moment zadívala jinam. U ní platí, že co řeknu, to detailně udělá. Ondra si v tomto směru řídil některé věcí sám, byl samostatnější. Ale holky většinou potřebují tento přístup, takže jsem neustále koncentrovaný, abych neřekl nějaký nesmysl. Na prohlídce trati tráví nejvíce času ze všech závodnic, chce si zapamatovat každý detail, má u sebe vysílačku a konzultujeme.“ A jak Tomáš prožíval samotný závod? „Modlil jsem se, aby holka před ní nespadla a Ester nezastavili na trati, to by nebylo dobré a taky jsem se modlil, aby závod nebyl na delší dobu přerušen, protože se mělo zhoršovat počasí a ono se docela padalo. Jinak jsem ale nervózní nebyl, jak jsem říkal, věděl jsem, že je dobrá, ale tím nechci říct, že na nás nebyl vyvíjen tlak. Naopak, očekávání vnějšího okolí bylo docela velké. Tak jsem rád, že to dopadlo takhle.“ Ester je po sobotním závodě šestatřicátá ve World Cup Start List a pět žen z oněch pětatřiceti v Lake Louise chybí. „V sobotu pojede ještě zezadu, ale doufám, že od dalšího závodu už bude nasazená v třicítce,“ doplnil Tomáš Bank.

Klára Křížová měla nepříjemný pád v posledním tréninku. „Už večer před závodem jsem se na doporučení lékaře i fyzioterapeuta rozhodla nestartovat. Mám monokl pod okem a krevní sraženinu nad kolenem, kde mě švihla tyč. Se zítřejším závodem ještě uvidím, ale v neděli bych do super-G chtěla každopádně nastoupit,“ sdělila Klára z Kanady.

V super-G mužů ve Val d’Isere Honza Hudec bojoval s materiálem a premiéra za české barvy mu proto nevyšla. Potvrdila se jeho slova ze dne před závodem, kdy ohlašoval problémy s nastavením materiálu. „Zatím mi to vylamuje kolena z oblouku, nejsem schopen překlopit lyže a je to nebezpečné,“ říkal smutně. První mezičas na mírnějším sklonu měl ještě v pořádku, ale jakmile se začalo zatáčet, jeho nekomfortní pocit a problémy byly evidentní. Čím více se zatáčelo, tím to bylo horší. „Na ledovcích přitom bylo ještě všechno v pořádku, byl tam ale strukturou úplně jiný sníh, který během dne odměkal.“ Nicméně z Honzova lyžařského projevu lze usuzovat, že jakmile se materiál povede nastavit, bude předvádět dobré lyžování.

Kryštof Krýzl si od startu vedl velmi slušně a předváděl jízdu na technicky vysoké úrovni. Poté ho jedna díra trochu zpracovala, dostal se do mírného záklonu a následující branku proto podjel a do další už se nevyšel. "Ono to moc  na první pohled nebylo vidět, ale s tou sedmdesátkou už tam byly docela díry," ucedl Kitan na svém FB profilu.

Víkendový program SP pokračuje v sobotu sjezdem mužů ve Val d’Isere a druhým sjezdem žen v Lake Louise. Časy startů: muži 12.00 h., ženy 20.30 hod. Vysílá živě Eurosport.

Výsledky sjezdu v Lake Louise najdete zde.

(EK)

Photo: Archiv E.Ledecká

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři