Ester Ledecká v prvním sjezdu SP v Lake Louise na výborném 13. místě

4 min 41 s

Rychlostní disciplíny a rychlost na lyžích vůbec, jsou tím pravým šálkem kávy pro Ester Ledeckou. V prvním sjezdu sezóny obsadila česká reprezentantka 13. místo a vyrovnala tak své svěťákové maximum z lednového Ga-Pa. Gratulujeme!

Na trať poprvé v kariéře odstartovala mezi TOP30 nasazenými závodnicemi, los skupiny 21-30 jí určil startovní číslo 23. Ve WCSL (systému nasazování do SP) je 34., ukončení kariéry některých závodnic a zranění jiných ji ale kooptovalo do skupiny třiceti vyvolených. A hned v trénincích ukázala, že nikterak náhodou. V prvním obsadila sedmnácté místo, druhý trénink byl zrušen a ten třetí Ester vyhrála. Hození rukavice? Ne. „Závěry z toho neděláme,“ hlásil trenér Tomáš Bank s tím, že až závod je rozhodující. A něm Ester vystřihla 13. nejrychlejší jízdu. Prostě skvělý výsledek. Závod byl chvíli před Ledeckou na patnáct minut přerušen kvůli pádu Lindsey Vonnové, která z pádu vyvázla bez zranění „Napadlo mezitím na trať docela dost čerstvého sněhu, což byla docela smůla,“ podotkla Ester. „Mám radost, je to úžasný výsledek, jen škoda, že se tak zhoršilo počasí. Ráno bylo ještě hezky, na závod pak začalo sněžit.“ I podle předpovědi z předchozího dne mělo být příznivé, jak avizoval Tomáš Bank. „Celkově z toho mám dobrý pocit, je to další velká zkušenost a jsem ráda, že se mi to takhle povedlo. Na sebe i celý svůj tým jen pyšná, sdělovala Ester Ledecká a k samotné jízdě doplnila: „Složitějších chvilek tam bylo víc, ale snažila jsme se jet naučenou stopu.“

Druhá česká reprezentantka Klára Křížová nenastoupila do závodu. „Minulý týden v Nakisce jsem měla v tréninku pád do sítí, který odnesly naštěstí jen zlomené lyže. Ale necítím je 100% fit, proto jsme se rozhodli pošetřit síly a energii pro nedělní super-G,“ sdělila Klára ke své neúčasti.

Závod vyhrála Cornelia Hütterová (AUT), druhé místo obsadila Tina Weiratherová (LIE) a třetí, pro mnohé možná překvapivě, Mikaela Shiffrinová (USA).

Výsledky závodu najdete zde. V sobotu od 20.30 sledujete v přímém přenosu na Eurosportu další sjezd s Ester Ledeckou.

Photos: CzechSki/ZoomAgence, IG DonQuiet