Ester Ledecká se vrací po šesti týdnech do SP alpských lyžařů 2. místem v tréninku

Ester Ledecká se vrací po šesti týdnech do SP alpských lyžařů 2. místem v tréninku

5 min 22 s

V olympijské sezóně Ester Ledecká rozděluje svou pozornost mezi lyže a snowboard více, než tomu bylo v předchozích dvou ročnících. Proto po listopadovém rychlostním bloku v Lake Louise vynechala v prosinci jak závody ve Svatém Mořici, tak ve Val d’Isere. Mezitím řádila na snowboardu (1. a 2. místo v SP) a nyní se vrací na lyže na SP do Zauchensee. Následovat pak bude Cortina a v závěru měsíce Ga-Pa, což je parádní rychlostní program.


Ester během prosince vedle snowboardování také pilně trénovala na lyžích. Bylo nutno najít rychlé lyže na extrémně studený sníh, jaký byl v Lake Louise, jelikož lyže, které tam na sjezd Ester měla, úplně tak rychlé nebyly. 

 

V Zauchensee to má česká reprezentantka ráda. Zaznamenala zde, na den přesně před 6 lety (14. ledna 2016), vůbec první úspěšný výsledek ve sjezdu v Evropském poháru, když s vysokým startovním číslem 58 zajela 8. místo. Tehdy všechny překvapila. Ještě větší překvapení si však schovala na první únorový víkend téhož roku do Ga-Pa, kde dokázala zcela nečekaně, při svém prvním startu ve Světovém poháru, zabodovat. (24. místo sjezd, 25. místo super-G). Osmé místo v EP v Zauchensee byla prostě jen taková malá předehra hvězdného tažení, které začalo o pár týdnů později a přineslo mnoho dalších do té doby nečekaných výsledků a přepsání sportovní historie (olympijský titul 2018, vítězství v závodě SP v super-G 2020 a ve sjezdu 2019, celkově druhé místo v pořadí sjezdu SP sezóny 2020, celkově třetí místo v pořadí alpské kombinace SP sezóny 2020).  

 

Tento víkend jsou v Zauchensee na programu sjezd a super-G. První trénink sjezdu Ester zajela v šestém nejrychlejším čase a ve druhém tréninku byla druhá nejrychlejší. To naznačuje, že ty správné lyže na teplotu sněhu a podmínky, který momentálně v Zauchensee panují, má tým Ester Ledecké vybrané.

 

Budeme o víkendu moc držet palce, přímé přenosy nabízí jak Česká televize, tak Eurosport. Start sobotního sjezdu je v 10.45 hod. a Ester na trať vyrazí jako sedmnáctá. Dominantní žena letošní sjezdařské sezóny a jediná, která byla ve druhém tréninku rychlejší než Ester, Sofia Goggia, bude mít startovní číslo pět. Start nedělního super-G je naplánován na 11.30 hod. 

 

V Orcieres dnes ve druhém sjezdu Evropského poháru jen těšně unikly na 33. místě body Tereze Nové. Po včerejších prvních bodech v kariéře jí od zisku dalších dělily dvě desetiny. Alena Labaštová obsadila stejně jako ve čtvrtek 37. pozici s odstupem šesti desetin na bodované třicáté místo. 

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině