Ester Ledecká se chystá k návratu. Chybělo mi to, přiznává

Ester Ledecká se chystá k návratu. Chybělo mi to, přiznává

4 min 41 s

Minulá sezona se Ester Ledecké téměř netýkala. Česká olympijská vítězka se dávala dohromady po zlomenině klíční kosti, lyže musela oželet úplně, na snowboardu startovala jen dvakrát. Před startem nové sezony je však v pořádku. „Cítím se fyzicky i psychicky dobře,“ prozradila.


Kromě toho se jí také pořádně ulevilo. S klíční kostí se trápila dlouho a na operaci musela s tímto problémem dokonce dvakrát.

„Dvakrát jsem byla na operaci klíční kosti, a tak místo obvyklého bohatého závodního programu jsem dlouhou řadu dní měla zaplněnou rehabilitací a s určitým omezeným kondičním tréninkem,“ popisovala na tiskové konferenci. „Na lyže jsem se nedostala ani jednou a teprve na konci sezony jsem stihla jen dva snowboardové závody. Přiznávám, že rok bez alpského lyžování mi moc chyběl,“ pověděla.

I proto už se náležitě těší. Osudová data v kalendáři jsou 18. a 19. listopadu, kdy se konají závody Světového poháru ve švýcarském Zermattu. „První závod bude nervóznější,“ přiznává. „Nevím, jak jsou na tom holky a já oproti nim. Prostě pojedu z kopce dolů a uvidím, jestli budu dost rychlá.“

Závody na švýcarském ledovci budou na lyžích, se snowboardem však česká závodnice počítá také, byť se chce primárně věnovat alpskému lyžování. „Teď už jsem zdravotně fit a na lyžích chci zase útočit na přední umístění v celkovém hodnocení Světového poháru. V přestávkách se budu věnovat snowboardu,“ potvrzuje.

Ledecká také věří, že pevné základy položila v létě, kdy měla tradičně náročnou předsezonní přípravu. „Především byla velice pestrá,“ odpověděla. „Zapojila jsem do ní i nějaké shyby a kliky se snahou dohnat to, co mně zdravotní stav nedovoloval. Každopádně se cítím fyzicky i psychicky dobře,“ dodala.

Až na jarní výjimky, kdy se Ledecká opět postavila na snowboard, za sebou má skoro rok bez závodů. „S jakými pocity do sezony vstoupím? Na tuto otázku budu znát odpověď až po prvním závodě, který je vždy velice zvláštní. A pro mě obzvlášť, mám po roční přestávce. Už dnes však vím, že se na svoji premiéru letošní sezony moc těším,“ zakončila osmadvacetiletá závodnice.Pomoc Ukrajině