Ester Ledecká přidává v Zauchensee 9. místo v super-G

Ester Ledecká přidává v Zauchensee 9. místo v super-G

4 min 41 s

Úspěšný závodní víkend má za sebou Ester Ledecká v rakouském Zauchensee. Po šestitýdenní pauze od lyžařských závodů přidala ke včerejšímu osmému místu ze sjezdu další TOP10 výsledek v podobě 9. místa. Na vítěznou Federicu Brignone ztratila 0,6 s. Druhá v závodě skončila Corinne Suterová (SUI) a třetí domácí Ariane Rädlerová, která zajela stupně vítězů ve Světovém poháru poprvé v kariéře. Ondřej Berndt ve slalomu SP ve Wengenu nedokončil první kolo.


V Zauchensee opět panovalo výborné počasí, na startu byla trať zalitá sluncem, v zápětí zamířila do neúprosného stínu v lese a ve stínu se nehledě na počasí linula až do cílového prostoru. 

 

Ester zajela horní pasáž výborně. Ve výjezdu z první ostré levotočivé zatáčky v lese se dostala v porovnání se třemi nejrychlejším mírně níž ve stopě, což určovalo charakter průjezdu celým lesním úsekem a výšku stopy i následnou hodnotu rychlosti, kterou si závodnice dovezly do závěrečné, už mimolesní, pasáže. 

 

Jinými slovy, Ester útočila na stupně vítězů, některé úseky ještě nebyly bez chyb, ale je skvělé ji vidět zpátky na TOP10 pozicích, ztráta 0,6 s je ztrátou malou a už nyní se těšíme na další závody příští víkend v Cortině d’Ampezzo a přespříští víkend v Garmisch - Partenkirchenu.

 

„Mám dobrý pocit z toho, že to jde nahoru, a že jsem se od minule zlepšila. Byl to fajn závod - těžký a technický. A že si vyčítám hodně chyb? Ano, to si vyčítám, ale kdyby ne, tak se nemůžu posunout. I teď jich byla spousta, ale taky jsem udělala nějaké věci správně,“ zhodnotila vystoupení v dnešním super-G Ester Ledecká pro Radiožurnál.

 

Slalom Světového poháru mužů v legendárním Wengenu dnes Ondřej Berndt nedokončil v prvním kole. 

 

Do druhého obřího slalomu Evropského poháru žen v Orcieres dnes nastoupila pouze Tereza Nová. Kateřina Pauláthová se potýká s dlouhodobými periodicky opakujícími se zdravotními potížemi respiračního charakteru, které ji trápí už od září loňského roku. Tereza Nová nakonec obsadila 49. příčku.

 

Výsledky super-G SP žen v Zauchensee najdete zde, obřího slalomu EP žen v Orcieres zde.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině